Changeset: 56142743
Correctie wastewater_plant: tags op outline gezet. MP veranderd naar meer toepasselijk landuse=grass. Naam toegevoegd van RWZI
Closed by mboeringa
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13170 nl) |
---|---|
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from Martin Borsje
de tagging van de outer MP zet je toch op de MP? Heb je dit echt goed gedaan?
-
Comment from Martin Borsje
Zie ook: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon
Tags describing the multipolygon (e.g., landuse=forest) always go on the relation. The outer way(s) must be left untagged[1], unless they describe something in their own right. For example, a forest could be delineated by four fences, in which case the four ways would be tagged with the barrier tag, but could still be used as "outer" members of the forest relation.
-
Comment from mboeringa
Martin: het specifieke probleem hier (en bij meerdere andere RWZI's / kampeerterreinen en golfterreinen die in de omgeving van deze in Limburg heb gecorrigeerd) is nu juist dat de MP helemaal niet de buitengrens van de RWZI (zeg maar het hek eromheen) voorstelt. De MP representeerde namelijk het gras uit waarschijnlijk 3dShapes... oude import meuk dus.
Dit was dus juist eerst fout getagged. In deze specifieke gevallen moet je dus juist het tegenovergestelde doen van de "conventie": namelijk de outline taggen met de RWZI gegevens, niet de MP, en de MP re-taggen tot wat het werkelijk is, b.v. landuse=grass of forest.
Anders zouden dus bijvoorbeeld de waterbassins volgens de MP niet tot het terrein van de RWZI behoren, want ze zouden buiten de MP vallen als inners. Dat is te zot...
Het probleem is een beetje, dat veel mensen bij het taggen van b.v. een RWZI of golf terrein, maar gemakshalve het eerst grote object pakken dat grofweg de outline van het object voorsteld en dat gaan taggen. Als dat toevallig een MP is met een heleboel inners die eigenlijk bij het terrein van de RWZI / golfclub / kampeerterrein horen, dan is dat een nogal ongelukkige keuze. Dit gebeurd helaas vaak.
-
Comment from Martin Borsje
Ik laat dit even inzinken...
Ik zou de functie (RWZI) als MP taggen en de landuses (grass, reservoir etc.) als inners. -
Comment from mboeringa
Nee, dit is echt een foute gedachte... Een MP is niet een type=site relation die willekeurige objecten bij elkaar voegt onder een relatie!
Een MP is puur bedoeld om gaten te slaan in een groter vlak (donut shapes), en het daarmee mogelijk te maken om geometrisch aansluitende objecten, i.p.v. overlappende te maken. Dus b.v. een vijver in een grasveld van een tuin is een MP, de perceelsgegevens (eigenaar), zouden juist op de outer moeten.
Ik denk althans dat je het mij eens zult zijn dat als ik jouw vraag: "Behoort dat vijvertje in je achtertuin bij jouw tuin?", dat je dan volmondig "Ja" beantwoord. Maak je er een MP van, dan zeg je feitelijk "Nee".
Overigens ligt het bij gebouwen natuurlijk anders, daar moeten juist WEL de gegevens op de MP, want het binnenpleintje is natuurlijk NIET een gebouw / hoort niet bij het gebouw.
Resumerend, je moet MPs niet gebruiken om zaken die in jouw ogen bij elkaar horen, administratief te verbinden, daarvoor heb je eventueel de type=site relation.
Ik neem het je overigens in het geheel niet kwalijk, want dit is een door velen gemaakte denkfout.
-
Comment from Martin Borsje
Toch zegt de wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon iets geheel anders. Dus heeft mboeringa gelijk of de wiki?
-
Comment from mboeringa
Martin, het gaat er niet om of ik of de Wiki gelijk heeft, ik onderschrijf de Wiki volledig.
Maar het probleem is dat je kennelijk nog niet helemaal door hebt hoe MPs werken, en waarvoor ze bedoeld zijn.
Beantwoord nogmaals de volgende vragen:
- Behoort het vijvertje in jouw achtertuin tot jouw tuin? Valt het binnen de perceelsgrenzen. Zo ja, dan wordt het grasveld een MP, en jouw eigendom vastgelegd op de outer. Is de vijver van de gemeente, dan wordt jouw perceelseigendom WEL een MP met de vijver als inner!
- Behoort de leisure=swimming_pool in het grasveld tot het terrein van het zwembad? Zo ja, dan wordt het grasveld een MP, en het hek om het hele zwembad, die de outer vormt, getagged met de zwembad gegevens (naam, telefoon, adres etc.)
-
Comment from Martin Borsje
En daarmee behoren alle elementen binnen de rwzi toch bij de rwzi-Mp en niet tot een landuse grass?
-
Comment from Martin Borsje
En bovendien is het Wijlre met ij, maar dat terzijde ;-)
-
Comment from mboeringa
En om bij de Wiki terug te komen:
"Tags describing the multipolygon (e.g., landuse=forest) always go on the relation."
-- > Dit is dus de "landuse=grass" tag van je achtertuin! Dat is namelijk de tag die de multipolygoon beschrijft!
"The outer way(s) must be left untagged[1], unless they describe something in their own right."
-- > Het "unless they describe something in their own right." slaat dus op de perceelgegevens.
De naam van de RWZI, het adres, en de contactgegevens zijn dat "something in their own right" en moeten juist op de outer. Hetzelfde als het gaat om je achtertuin: de perceelsgrens is een object op zich, en daaraan hangen jouw eigendomsgegevens. Nogmaals: die vijver hoort toch ook bij jouw tuin?
-
Comment from Martin Borsje
Dan denk ik aan bijvoorbeeld een fence. Dat is de outline on its own.
-
Comment from mboeringa
Feitelijk is de fence ook weer een apart object, het is namelijk een lijnobject, en kan heel goed onderbroken zijn door b.v. een muutje, heg of een sloot. Best vaak loopt het niet helemaal rond. Ik tag ze soms echt apart, en laat dan b.v. een kleine opening bij de ingang tot het terrein.
Wylre: mijn fout ;-) (kwam het ergens op een website tegen). Is inmiddels gecorrigeerd.
-
Comment from mboeringa
En "muujte" hierboven moet natuurlijk "muurtje" zijn ;-) Helaas geen edit optie bij opmerkingen. Het is te laat, ga nu slapen.
-
Comment from Martin Borsje
Kijk verder op het forum graag.
Ik zie nu dat je én op de outer polygon hebt staan landuse=industrial én op de MPR zelf landuse=grass. Je tagt dus hetzelfde oppervlakte tweemaal en verschillend bovendien. Dit kan toch niet de bedoeling zijn? -
Comment from mboeringa
Martin: het zijn niet dezelfde oppervlaktes. De outer is een duidelijk andere shape / vlak dan de MP. De MP met landuse=grass is qua oppervlak kleiner, en ligt feitelijk binnen de landuse=Industrial.
Daarnaast is het zo, dat hoewel wij in OSM gras als landuse zien, dit feitelijk meer een landcover is. Industrial vormt meer een administratieve grens. Landuse=grass kan daarmee binnen een groter vlak van landuse=Industrial liggen.
Feitelijk is er een hierarchy van landuses:
- landuse=industrial/urban/railway/commericial zijn de grootschalige urbane cq. bebouwde landuses. Deze sluiten elkaar onderling bijna altijd wederzijds uit, en sluiten op elkaar aan.
- Daarnaast heb je vaak kleinschaliger een "tweede laag" van landuse (eigenlijk landcover): landuse=grass/forest/etc.
- Soms is er nog een derde laag. B.v. leisure=park/garden/playground etc.
Ways (1)
Relations (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |