Changeset: 56382531
Castellum: cycleway, NL:G11, oneway=no, bicycle_parking, opening_hours, [fee=no], CastellumCafé (restaurant)
Closed by deleted
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13367 en) |
---|---|
source | JOSM validation; Survey (track); Mapillary; PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm |
Discussion
-
Comment from sander79
Hoi, foot=yes op weg 367266333 is volgens mij overbodig op een cycleway
-
Comment from user_242798
Zie:
Artikel 4 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990)
Hoofdstuk II. Verkeersregels § 1.
Plaats op de weg
Artikel 4
1. Voetgangers gebruiken het trottoir of het voetpad.
2. Zij gebruiken het fietspad of het fiets/bromfietspad indien trottoir en voetpad ontbreken.
Er bestaan - in dit verband - dus 2 soorten fietspad: daar waar je als fietser geen 'last' hebt van wandelaars en daar waar je dat wel hebt.
In België en Duitsland hebben ze daar dan twee afzonderlijk verkeersborden voor: verticaal/horizontaal gedeeld fiets/voetpad.
Zie: https://nl.wikipedia.org/wiki/Fietspad.
In Nederland kennen we die verkeersborden - officieel - niet. Al weet ik ze wel te vinden!
Dit geldt zeker op 'Het Lint':
highway=pedestrian + bicycle=yes.
Richting Castellum was het ook zo getagd, maar er staat een NL:G11 (vanwege de enorme fietsenstalling en doorgaande route naar 't Zand).
Daarom gewijzigd in cycleway, maar wel met instandhouding van de vroegere tags (pedestrian).
Als voetganger wil je óók weten waar je moet lopen: eindigt 'Het Lint' (wandelparadijs!) op een fietspad naar Castellum? Nee, je gebruikt hier het fietspad! En er is geen alternatief, geen sidewalk=* (want dat voeg je niet toe aan een fietspad).
Praktijk is ook dat ik hier zaterdag veel meer wandelaars heb gezien dan fietsers!
Dus: foot=yes!
Ook wandelaars op OSM (hiking route) stellen het op prijs als expliciet is toegevoegd dat je op een fietspad moet (!) lopen (art. 4.2).
En ook over dit fietspad loopt een Hiking route (knooppunt 23-24)!
Ook als fietser, juist als fietser, vind ik deze extra informatie nuttig: Ga ik 's zomers op zondag over een fietspad rijden dat gedeeld wordt met voetgangers?
Op dit moment is nog geen enkele OSM router slim genoeg om dit zelf uit te rekenen: geen trottoir op x meter afstand, dan foot=yes. Helaas, misschien in de tookomst. Maar nu nog niet.
Als je op Mapillary kijkt naar mijn foto's van zaterdag dan zie je hier nog een voorbeeld:
Volgens sommigen op OSM is oneway=no ook overbodig op een fietspad.
Ook fout. Hier zie je expliciet het onderbord OB505: géén eenrichtingsverkeer.
Moet ik, bijvoorbeeld, hier oversteken naar het fietspad aan de andere kant van de weg, of geldt voor het fietspad aan deze kant 'oneway=no' en hoef ik dus niet over te steken?
Expliciet taggen is niet altijd overbodig.
Het is extra informatie! En daarmee nuttig.
Tenslotte: óók JOSM ziet foot=yes niet als overbodig. De twee soorten fietspad worden dan ook verschillend door JOSM gerenderd: paars (art. 4.1) of paars-groen-paars (art. 4.2). Ik doe hetzelfde op mijn eigen wandelkaart..
-
Comment from sander79
bedankt voor deze uitleg. Ik zag dat er op het forum ook geen overeenstemming is over dit onderwerp
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=60171Het zou fijn als dit een keer netjes op de osm wiki wordt beschreven om te voorkomen dat mensen dit anders opvatten.
Bedankt. En goed bezig vandaag.
Ways (8)
- 561516690, v1
- 561516694, v1
- 561516699, v1
- Reconstructie Castellum Fletio (270938220), v3
- 367266333, v5
- Hoge Woerdplein (367266338), v4
- Hoge Woerdplein (540415877), v2
367266335, v3
Relations (1)
Nodes (18)
- CastellumCafé (5414248953), v1
- 5414248954, v1
- 5414248955, v1
- 5414248956, v1
- 5414248957, v1
- 5414248958, v1
- 5414248959, v1
- 5414248960, v1
- 5414248961, v1
- 3712113339, v3
- 3712113341, v2
- 3712113342, v2
- 3712113345, v2
- 3712113348, v2
- Castellum Hoge Woerd (3712113351), v7
2758875576, v43712113359, v23712113362, v3
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |