Changeset: 57534500
uaktualniono obiekty
Closed by rossomat
Tags
changesets_count | 97 |
---|---|
created_by | iD 2.7.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=5632 - a pytania najlepiej zadawać tu: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=681873
Pozdrawiamy! -
Comment from Zbigniew_Cz
No i dlaczego nie poprawiłeś tych adresów? Ktoś ma to zrobić za Ciebie? Popsułeś, więc wypadałoby poprawić.
-
Comment from rossomat
a co niby nie tak jest z tymi adresami ?? wprowadziłem budynki i nadałem im adresy, więc oddzielne punkty adresowe nie są już potrzebne, bo wyświetlałyby się podwójnie - zgadza się?? Adresy są zgodne z ewidencją i stanem faktycznym. co tu jest do poprawienia niby ?????
-
Comment from rossomat
adresy należą do miejscowości Bordziłówka, nie ma tam nazwy ulicy. Co niby jest źle z tymi adresami ???
-
Comment from Zbigniew_Cz
Źle otagowałeś. Wystarczyło zajrzeć do linka który dostałeś w pierwszym komentarzu: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897
Adresy już poprawiłem, ale na przyszłość powinieneś wiedzieć, jak robić to prawidłowo.
-
Comment from rossomat
Kurde! widziałem ten link i czytałem. Tam jest tylko napisane że addr:place zamiast addr:city. a ja się pytam DLACZEGO??? Bordziłówka to miejscowosć (city) a nie place (miejsce). Dloaczego nikt z was nie potrafi mi odpowiedzieć dlaczego niby ma być otagowane jako place a nie city????? Zadaje konkretne pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi a nie odsyłania do linku który NIC nie wyjaśnia, tylko mówi rob tak... bo tak. BEZ SENSU. Oczekuję konkretnej i rzetelnej odpowiedzi a nie linku z nic nie wyjaśniającą informacją.
-
Comment from rossomat
Jeszcze raz podkreślam: Bprdziłówka to MIEJSCOWOŚĆ wiec otagowanie Bordziłówka jako addr:city jest poprawne - wynika to z linku na który się powołujecie, tam jest zapis: "Błędne tagowanie adresów przez niedoświadczonych w dużej mierze wynika z ułomności edytora iD, który obsługuje tylko klasyczny schemat "miejscowość+ulica+numer" (addr:city+addr:street+addr:housenumber) i nie wspiera tagu addr:place=. "
Więc ja otagowałem poprawnie - Bordziłówka to miejscowość czyli city. -
Comment from Zbigniew_Cz
Mylisz się, bo niepotrzebnie stosujesz tłumaczenie angielskich tagów na język polski. Na przykład, znacznik highway=unclassified NIE OZNACZA polskiej drogi niesklasyfikowanej. Co do adresów: addr:place nie wyklucza addr:city.
W miejscowościach, gdzie adresy są przypisane bezpośrednio miejscowości stosujemy tagowanie:
addr:housenumber + addr:place + (addr:city).
W miejscowościach z ulicami stosujemy: addr:housenumber + addr:street + addr:city. Widzisz analogię? Po prostu addr:place jest ekwiwalentem znacznika addr:street. I jeśli go nie dodasz, takie adresy nie będą się wyszukiwać. -
Comment from Zbigniew_Cz
A ten fragment widziałeś? "Częstym motywem, z którym się spotykam reagując na popsute adresy, jest rysowanie budynków i przenoszenie (ręczne!) adresów z punktów na owe obrysy. Nie rób tego! Po pierwsze, to jest niepotrzebna praca, bo przenieść adresy z węzłów na obrysy można w ułamku sekundy np. dla całej gminy przy użyciu edytora JOSM. Po drugie, przepisując ręcznie adresy, nie dość że potencjalnie psujesz, to jeszcze gubisz część informacji (np. informację o źródle adresu). "
-
Comment from rossomat
Ok, pierwsza konkretna informacja z tymi city i place. No ale teraz ja mam uwagę, bo jak otagowywałem adresy nie przynależące do ulicy podając miejscowość=city, to zmienialiście (już nie chce mi się szukać kto z Was) na miejscowość=place usuwając jednocześnie miejscowość=city. Sam mi jednak napisałeś, że place nie wyklucza city. wiec nie usuwajcie city wpisując place, skoro jedno nie wyklucza drugiego.
Co do ręcznego przenoszenia adresów to owszem, widziałem. Nie wiem dlaczego ale nie działa mi Edytor JOSM. Poza tym nie wiem czy dałoby się nie całą gminę na raz tylko częściami, sukcesywnie w miarę wrysowywania budynków.
Ways (6)
Nodes (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |