Changeset: 58888829
Proszę zaktualizować nieaktualną mapę satelitarną miasta i gminy Więcbork na dzień dzisiejszy 10 maj 2018 r. z granicą miasta Więcbork oraz terenami przemysłowymi które bezzasadnie usuwacie, co to jest za kabaret bądźmy poważni !!!
Closed by deleted
Tags
changesets_count | 4069 |
---|---|
created_by | iD 2.8.1 |
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
source | undefined |
Discussion
-
Comment from maraf24
Czy te komunikaty w ogóle dochodzą?
-
Comment from user_8120638
Proszę zaktualizować starą nieaktualną mapę satelitarną miasta i gminy Więcbork do mapy na dzień 13 maja 2018 r. wówczas przestanie pan usuwać prawdziwe informacje czemu pan kasuje strefę zabudowy miejskiej Więcborka !
-
Comment from maraf24
Proszę w sprawie zdjęć satelitarnych zwrócić się do władz miasta/gmina/powiatu, by zamówiły nową ortofotomapę.
W OSM nie istnieje taki rodzaj dancych jak strefa zabudowy miejskiej. Proszę się dokładniej zapoznać z wiki lub - co będzie łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem - zapytać się kogoś z większym doświadczeniem. -
Comment from user_8120638
Mapy z budynkami, lasami, rzekami itd widoczne na mapach OSM są nieaktualne ! Brakuje na tych mapach istniejących hal produkcyjnych w Runowie Kr mowa o hali SBN czy w Runowie Młyn mowa o halach fabryki mebli Babi Bis, brak też licznych budynków i obiektów, które już istnieją, zatem proszę oszczędzić sobie płytkich wywodów rozmydlających oczywisty problem i zamówić aktualne zdjęcia terenu miasta i gminy Więcbork, wówczas przekona się Pan, że to ja mam racje,a nie pan,a inni ludzie będą mogli rzetelnie pracować na mapie OSM i ich twórczość nie będzie usuwana ze względu na prahistoryczne zdjęcia tego terenu, które należy wymienić.
-
Comment from maraf24
Mapy nigdy nie są aktualne.
W OSM dane dodajemy na podstawie weryfikowalnych i licencjonowanych na użytek OSM źródeł. Nie rysujemy też na oko.
Argumenty, które tu podajesz, jak i styl wypowiedzi wskazuje, że nie masz zielonego pojęcia czym jest OSM i jak działa. Tego się można dowiedzieć, trzeba tylko nieco poszukać w sieci i poczytać. -
Comment from user_8120638
To ty nie masz zielonego pojęcia, gdyz by coś wyrysować na mapie trzeba mieć jej aktualne zdjęcia, a nie jak te z przed ponad 10 lat i wtedy takich obiektów jak hale produkcyjne Gabi BiS w Runowie Kr nie widać i tworzą się problemy z obrysem budynków ! oto link z fotami w/w hal w/w zakładów w Runowie Młyn i Runowie Kr http://gazetawiecborska.eu/?p=32135 zatem znowu pobłądziłeś
w swoim wywodzie -
Comment from maraf24
Zdjęcia dostępne w edytorze webowym są sprzed 2-3 lat.
Zdjęcia Google'a są dokładnie sprzed roku. -
Comment from user_8120638
Więc proszę te zdjęcia zaktualizować na maj 2017 r. wówczas ujawni się wiele nowych budynków i ulic, których dziś nie widać !
-
Comment from maraf24
Kilka to nie wiele.
-
Comment from user_8120638
Zostawię to bez komentarza, jak można pracować na nieaktualnej mapie w OSM ?
-
Comment from maraf24
Jeśli raz w roku wszystko rozwalacie w mieście a potem odbudowujecie w innym kształcie to odpowiedź jest oczywista - nie da się pracować na takim starych mapach.
-
Comment from user_8120638
Co za brednie miasto sie rozwija wraz z całą gmina i trzeba aktualnych map, a nie z zeszłego stulecia. Trzeba być wiarygodnym. Natomiast ja nic nie rozwalam, zatem te wycieczki kieruj pan do siebie bo prawidłowe opisy usuwacie na te mapie wprowadzając ludzi w błąd, co kosztem swojego cennego czasu prostuje na tej mapie !
-
Comment from maraf24
Chyba zaszła pomyłka.
OSM to nie jest polska mapa państwowa lub samorządowa, nie ma ona nic wspólnego z Polską.
To prywatny projekt fundacji z Wielkiej Brytanii. W żadnym wypadku nie musi ona pokazywać aktualnej mapy Więcborka. -
Comment from user_8120638
Mapa musi pokazywać aktualne ulice i obiekty skoro na niej pracują instytucje państwowe i prywatne w Polsce i UE więc ten komentarz uważam za nadużycie i przejaw arogancji. Przepraszam, a kim pan jest w tej fundacji prezesem czy członkiem zarządu ???? Wszystkie fundacje z UE i RP muszą przestrzegać Polskiego prawa i podawać na mapach rzetelne informacje inaczej traktuje się to jako sabotaż i celową dezinformacje czyli jest to działanie celowe na szkodę RP, a tu juz kodeks karny sie kłania i prokurator !
-
Comment from maraf24
Mapa nic nie musi, szczególnie, że OSM nie jest mapą, a bazą danych.
W sprawie sabotażu przeprowadzonego przez obcokrajowców z OSM w Więcborku proponuję, być się zgłosił z tym do ABW. -
Comment from user_8120638
A ty do wariatkowa
Ways (1)
Nodes (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |