Changeset: 58981207
zamieniono oznaczenie nieprawidłowa dla dróg krajowych na dla dróg wojewódzkich
Closed by Aight 2009
Tags
changesets_count | 79 |
---|---|
created_by | iD 2.8.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
Możesz podać skąd wziąłeś informację, że kategorie drogi w OSM - primary i secondary - są ściśle powiązane z drogami krajowymi i wojewódzkimi?
-
Comment from Zbigniew_Cz
Też chętnie się dowiem...
-
Comment from Aight 2009
Czy zauważyliście, że w żadnym innym mieście poza krakowem drogi nie-krajowe są oznaczone jak droga krajowa?
-
Comment from Zbigniew_Cz
Bo tam też jakiś nadgorliwiec dokonał przekalkowania klasyfikacji dróg idąc tym samym tokiem myślowym.
-
Comment from Aight 2009
to ciekawe, że z wyjątku wywodzi się zasadę
-
Comment from maraf24
@Aight 2009, chodzi wyłączanie o to, czym się kierowałeś dokonując zmian. Bo jeśli tylko refem, to takie postępowanie nie jest prawidłowe, Tak możesz jedynie wyłonić drogi do analizy. Następnie powinieneś się dobrze zastanowić, czy nie ma powodu, że droga jest oznaczona jako primary. I najlepiej przed zmianami skonsultować to z lokalnymi mapującymi, o ile takowi są.
-
Comment from Aight 2009
a więc zastanowiłem się i stwierdzam, że nie ma podstaw dla stosowania wyjątku, bo nie stosują go białystok, szczecin, gdańsk, warszawa, poznań, rzeszów i długo by wymieniać
-
Comment from Yunkers
To najwidoczniej widzisz tylko to co chcesz widzieć. Na Śląsku cała droga 902 czy Aleja Nowaka-Jeziorańskiego są primary, a drogami krajowymi nie są. W Warszawie chociażby Marynarska, Gintrowskiego i (do niedawno, bo sam to zmieniłeś) część Alei Jerozolimskich. W Bielsku-Białej to samo z drogą 942. Można by wymieniać jeszcze długo.
-
Comment from Aight 2009
No i widzisz, zaledwie jeden odcinek w warszawie, mieście dwukrotnie większym, o conajmniej porównywalnym lub większym ruchu odnalazłeś, gratuluję, nie uzasadnie to w żadnym stopniu aktualne oznaczenie w ten sposób krakowa
-
Comment from Zbigniew_Cz
@Aight 2009: Jak już napisano - numerek drogi nie przekłada się na wartość tagu highway=. Ja wiem, że tak byłoby najprościej, ale generalnie mało rzeczy w życiu jest prostych i trzeba bardziej się wysilić.
-
Comment from Yunkers
Taaa, z 5 przykładów opisaleś jeden i próbujesz sarkastycznie mnie atakować. Myślę, że to jednoznacznie pokazuje twój poziom...
-
Comment from Aight 2009
Przepraszam, ale argumenty ad personam do mnie nie przemawiają, jak również wmawianie ich wykorzystania. Nie zamierzam się kłócić z faktem, że Warszawa jest większa, jak również z tym, że wymieniłem więcej przykładów z miast całego kraju.
-
Comment from Yunkers
Niemniej jednak wiedząc, że twoje zmiany nie są dobrze postrzegane przez społeczność OSM, powinieneś się wstrzymać z podobnymi edycjami w innych miejscach i wejść na forum OSM https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=23 żeby dowiedzieć się więcej i przedyskutować zmiany z ludźmi mądrzejszymi ode mnie.
-
Comment from Mateusz Konieczny
Proszę, zaprzestań takich edycji. Akurat klasyfikacja istotności głównych dróg to nie jest coś od czego warto zaczynać edytowanie w OSM.
- Izydora Stella-Sawickiego (219273201), v8
- Izydora Stella-Sawickiego (148978812), v13
- Izydora Stella-Sawickiego (209180315), v8
- Izydora Stella-Sawickiego (209180316), v8
- Izydora Stella-Sawickiego (219273198), v6
- Izydora Stella-Sawickiego (390003925), v3
- Izydora Stella-Sawickiego (390003924), v3
- Izydora Stella-Sawickiego (390003926), v3
- Izydora Stella-Sawickiego (390003927), v3
- Izydora Stella-Sawickiego (219273199), v7
- 29390401, v4
- Izydora Stella-Sawickiego (219273200), v7
- Izydora Stella-Sawickiego (219273196), v5
- Izydora Stella-Sawickiego (112320155), v10
- Izydora Stella-Sawickiego (219273197), v8
- Izydora Stella-Sawickiego (112320167), v12
- Izydora Stella-Sawickiego (148469704), v8
- Izydora Stella-Sawickiego (178146271), v6
- Izydora Stella-Sawickiego (24822678), v18
- Izydora Stella-Sawickiego (112320166), v7
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |