Changeset: 59175109
Poznań: Osiedle Zygmunta Starego: poprawienie i ujednolicenie adresacji (część adresów odnosiła się do "os.", "Os." i "Osiedla"), ujednolicenie adrr:street na adrr:place
Closed by kasmar00
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13576 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from szydzio
Hej kasmar00! Patrzyłeś na mrówki po tych zmianach ? => http://v3.mrowka.org/adresy/#16/52.4603/16.9148 - wszędzie aż niebiesko. Schemat adresacji mamy chyba ustalony na https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=210760#p210760 i https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:addr#Przyk.C5.82ady . Nie do końca wiem skąd wziąłeś taki schemat adresacji. To jakiś nowy wzorzec : addr:city + addr:housenumber + addr:place jako osiedle ? Tylko mi nie mów że chcesz zrobić tak cały Poznań jak Pogodne w Plewiskach…
-
Comment from kasmar00
Taki schemat (addr:place jako osiedle) sugerował maraf24 w uwadze https://www.openstreetmap.org/note/1221484 .
Chciałem uporządkować adresacje ponieważ część odnosiła się do addr:street=Os. Zygmunta Starego (http://tools.geofabrik.de/osmi/ łączył je do przystanku autobusowego) a część do addr:street=Osiedle Zygmunta Starego (OSMI pokazywał błąd-brak ulicy o tej nazwie). Tagowanie adresów na osiedlu addr:street wydaje się niepoprawne ponieważ na osiedlach często leżą ulice z nazwami.
Ways (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |