Changeset: 59291528
klasyfikacja urzędowa i klasyfikacja dróg w OSM nie są tym samym. przywracam spójność tagu highway i note i wycofuję edycje opartą na niezrozumieniu klasyfikacji dróg w OSM
Closed by Mateusz Konieczny
Tags
created_by | reverter;JOSM/1.5 (13776 en) |
---|
Discussion
-
Comment from Aight 2009
zatem proszę o przedstawienie tej magicznej klasyfikacji, o której wciąż się wspomina, lecz na rzeczowe pytania nikt nie odpowiada w nawiązaniu do innej edycji
-
Comment from Mateusz Konieczny
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:highway
Przyznaję że jest to zazwyczaj w dużej mierze kwestia gustu czy dana droga to highway=primary czy highway=secondary, więc na ogół dyskusje o tagowaniu dróg wyższej klasy ignoruję.
Ale masowe edycje mające na celu sztywne powiązanie klasyfikacji urzędowej i w OSM to nie jest dobry pomysł
Zapraszam na https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=23 jeśli chcesz zmieniać klasyfikacje dużych dróg (albo znajdź istniejący temat lub załóż nowy)
-
Comment from Mateusz Konieczny
Ogólnie - proponowałbym byś nie przekonywał by klasyfikacja w OSM dokładnie odpowiadała klasyfikacji urzędowej (to raczej nie przejdzie) a wskaż drogi gdzie aktualna klasyfikacja w OSM nie ma sensu i wytłumacz dlaczego.
Klasyfikacja urzędowa to dobry argument, zazwyczaj decydujący ale nie jest on jedyny - w miejscach gdzie klasyfikacja urzędowa jest kiepska/absurdalna/upolityczniona możliwe i wskazane jest odbieganie od niej.
-
Comment from Mateusz Konieczny
A, i całkiem możliwe że niektóre z tych zmian powinny być zrobione - to że zostały wycofane z braku dyskusji przed ich zrobieniem nie znaczy że nie mają one sensu. Klasyfikacja dużych dróg i inne wielkoskalowe edycje raczej wymagają dyskusji przez zmianami, inaczej niż inne zmiany.
-
Comment from Sto-Sto
A klasyfikacje dróg w OSM rozumie wyłącznie Mateusz Konieczny.
-
Comment from Sto-Sto
Dobra, sorry, bardziej mi chodziło o to, że "spójność między tagiem highway i note" można uzyskać także w zupełnie inny sposób. Modyfikując note.
-
Comment from Mateusz Konieczny
"można uzyskać także w zupełnie inny sposób. Modyfikując note." - i może w tym przypadku należy tak zrobić. Ale z uwagi na to że zostały niezmienione zakładam iż autor wycofanje zmiany ich po prostu nie zauważył (czy iD pokazuje co jest w note?).
- Jasnogórska (6227984), v35
- Częstochowska (6228182), v30
- Jasnogórska (6228200), v40
- 34102584, v25
- Rondo Ofiar Katynia (37830030), v22
- 93167118, v18
- Częstochowska (93167152), v19
- Częstochowska (127350344), v13
- Jasnogórska (130771045), v21
- Częstochowska (132790976), v12
- Jasnogórska (137191200), v15
- 137191204, v13
- Rondo Ofiar Katynia (152056459), v14
- Jasnogórska (162844465), v16
- Jasnogórska (218427489), v12
- Jasnogórska (218427492), v11
- Jasnogórska (218427496), v11
- Jasnogórska (218427500), v13
- Jasnogórska (235654809), v13
- Jasnogórska (235654810), v8
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |