Changeset: 59460830
Droga przez pole
Closed by Filip Kisiel
Tags
changesets_count | 3 |
---|---|
created_by | iD 2.8.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | en-US |
Discussion
-
Comment from RicoElectrico
Cześć, ta zmiana jest do poprawki. Zauważ, że ścieżka jest poprowadzona przez już istniejącą polną drogę... Nakładanie się dwóch dróg na siebie zwiastuje niezłe kłopoty dla nawigacji.
Klasyfikacja też może być nieodpowiednia - czy bardziej nie pasowałoby tak jak w tej polnej drodze highway=track? https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:highway%3Dtrack
Tak swoją drogą to czy ona jest naprawdę taka kanciata na zachodnim końcu? Rysowałeś ze zdjęć lotniczych, na oko czy śladów GPS?
-
Comment from RicoElectrico
A, i jeszcze jedna uwaga: nie powinno się łączyć dróg z innymi obiektami, jak punkty adresowe czy pokrycie terenu. Trudno to potem edytować i łatwo o błędy.
-
Comment from Filip Kisiel
znaczy mieszkam w tej okolicy, i droga dokładnie tak wygląda. A ona nie jest identyczna jak ta idąca przez pole równolegle do niej
-
Comment from RicoElectrico
Specjalnie dla Ciebie ;-) wybrałem się na wywiad terenowy i zebrałem ślad GPS oraz zrobiłem zdjęcia.
Ta droga na całej długości na pewno jest polna. Owszem, jest fragment gdzie właściwie po polu biegnie równoległa ścieżka w domyśle dla pieszych, lecz to bardzo krótki fragment rzędu kilkudziesięciu metrów. I nie jest tak kanciasta jak ją narysowałeś.
Wieczorem wrzucę zdjęcia i to zmapuję.
Swoją drogą dziwne, że osobie lokalnej umknął fakt, że Pliszkowa jest nieprzejezdna i odgrodzona budową.
-
Comment from RicoElectrico
A i tak samo Żurawia - zastawiona, tam nie
ma przejazdu póki co. Taka fikcja trochę...Ja bym im dał highway=construction.
-
Comment from Filip Kisiel
Okok to dziękuję za poprawę, faktycznie błąd z tą polną, ale wziąłem pod uwagę właśnie ten krótki odcinek. Natomiast Pliszkowa jest przejezdna, tylko zamknięta w weekendy i po godz 18, ale tak w dni powszechne spokojnie można przejść.
-
Comment from RicoElectrico
Hej. Dodałem już zebrane dane. Oprócz tej ulicy dodałem jeszcze ulicę Przepiórczą i odnogi Kukułczej. Pomogłem sobie serwisem kosakowo.e-mapa.net . Nie kojarzę, żeby była przy Przepiórczej tabliczka, ale skoro jest uchwała rady gminy z mapką, a droga już jest w terenie, to nie szkodzi jej dodać.
Dodałem też Żabkę, salon urody i kilka innych punktów wraz z godzinami otwarcia i danymi kontaktowymi.
Teraz mapa powinna lepiej odzwierciedlać rzeczywistość. "Niestety" wiele osiedli rozwija się tak szybko, że nie ma aktualnych zdjęć lotniczych, a dodawanie wszystkiego na pałę z gminnych geoportali to zły pomysł. Pozostaje więc wyjście w teren z GPS-em, jak na początku OSM się robiło.
Ways (3)
Nodes (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |