Changeset: 59546978
Doliny a dolinky v Lubochnianskej doline vo Velkej Fatre
Closed by Mirecnet
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13878 sk) |
---|---|
source | survey, Bing, Mbox, GPS, ZBGIS®, Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky |
Discussion
-
Comment from *Martin*
Kvoli comi rozkuskovavas jednu dolinu na mnoho nespojenych ciar? Napr. Lubochnianska dolina. Ma to byt jedna neprerusena cesta celym udolim.
-
Comment from Mirecnet
Samozrejme. Povodna idea bola, nech nejde nazov doliny cez dolezite veci na mape. Nech to ide len cez prazdne casti mapy. Oprav to prosim, ak to to velka chyba.
-
Comment from *Martin*
"nech nejde nazov doliny cez dolezite veci na mape" je v priamom rozpore z "nemapujte pre renderer"
-
Comment from Mirecnet
jj...ale netreba to prehanat, aby veci nesli jedna cez druhzu a trocha to aj zrozumitelne vyzeralo. Dik za opravu.
-
Comment from *Martin*
nerozumiem tomu "netreba to prehanat". akoze netreba prehanat mapovat spravne a podla pravidiel?
-
Comment from *Martin*
inac aj to posuvanie doliny par desiatok metrov od jej stredu je mapovanie pre renderer. ja to posuvam naspat (ak nie ja, tak to spravi hocikto dalsi)
-
Comment from Mirecnet
JJ...pravidla treba dodrziavat. Skus za vsetky priklady precitat nazov tejto doliny v Tatrach:
https://www.freemap.sk/?map=15/49.175461/20.043805&layers=T
Ze sa to neda a nevies, kde si ? Ano je tam chodnik a ten to prekryva..
-
Comment from *Martin*
Tak si to prepni na https://www.freemap.sk/?map=16/49.179992/20.028398&layers=p
A predstav si ze na osm.org nazvy dolin nevidno vobec. Mame ich teda preto kreslit ako highway=residential s name=Dolina aby ich bolo vidno takmer na kazdej OSM mape? Lebo podla tvojej logiky asi ano.
-
Comment from *Martin*
Inymi slovami, pre freemap renderer to reportuj ako bug a prosim neznasilnuj OSM databazu kvoi tomu. Lebo na inej mape to znasilnenie moze robit problemy.
-
Comment from Mirecnet
Podla mojej logiky by sa nemali vsetky veci nadrbat cez seba krizom-krazom na kopu, kebo potom su udaje mapy kontraproduktivne. Ale ak je to tak podla pravidiel a vsetko sa zobrazuje na vrstavach, tak to vsetko nadrb krizom-krazom neprehladne cez seba. Mne je to jedno :) Netreba to skraka s tymi pravidlami striktne prehanat. Mapa by mala byt aj pekna a aj pouzitelna.
-
Comment from *Martin*
V JOSM su take ze filtre. Ak mi neveris ze to jedine spravne je to co pisem, mozeme tu temu orvorit na osm_sk fore.
-
Comment from *Martin*
Mozes tam navrhnut aj posunut administrativne hranice, lebo tie su casto tiez "drbnute" krizom po ceste ci potoku. Tak nech nezavadzaju ;-)
-
Comment from Mirecnet
Nie netreba. Super, ze si to poopravoval. Dakujem za opravu.
- Ľubochnianska dolina (593892108), v1
- Ľubochnianska dolina (593892109), v1
- Kamenná Murínka (593892110), v1
- Ľubochnianska dolina (593892111), v1
- Ľubochnianska dolina (593892112), v1
- Ľubochnianska dolina (593892113), v1
- Ľubochnianska dolina (593892114), v1
- Ľubochnianska dolina (593892115), v1
- Ľubochnianska dolina (593892116), v1
- Ľubochnianska dolina (593892117), v1
- Ľubochnianska dolina (593892118), v1
- Lipová (593892119), v1
- Klinčeková (593892120), v1
- Rumbáre (593892121), v1
- Vyšná Bolfová (593892122), v1
- Chovanová Murínka (593892123), v1
- Huntatka (593892124), v1
- Hlinová (593892125), v1
- Raková (593892126), v1
- Raková (593892127), v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |