Changeset: 61339869
fix water stream from BGT omtrekgericht
Closed by eggie
Tags
created_by | JOSM/1.5 (14066 nl) |
---|---|
source | kadaster pdok 2017 |
Discussion
-
Comment from Peter Bremer
Hi eggie, I'm sorry but I am reverting way #575452449 back into canal. As a rule of thumb, canals are man-made, straight and with even width, while streams are natural and have constantly changing course and dimensions. As you can see on https://www.mapillary.com/map/im/ZamTQ3N4oCesiKTvmFrtMA, this is clearly man-made. (If you zoom in, you can even see the metal borders to define the edges of the canal.)
-
Comment from eggie
Dag Peter,
Echt meanderen doet in Nederland natuurlijk bijna niets meer. Alles ligt vast. Dit zal ook wel aangelegd zijn van oorsprong. 'k Denk dat het dan toch meer een beek is. Beken worden in Nederland meestal als stream gekenmerkt door mappers.
Formeel is je redenering juist. Veel beken zijn gekanaliseerd of genormaliseerd. Nu gebeurt juist weer het omgekeerde.
De Slinge b.v. in de Achterhoek heeft een nieuwe loop gekregen. Om zulke hergraven beken nu kanalen te noemen?
Dit "water" had ik juist goed gelegd mbv de BGT omtrekgericht.
Je bent ook welkom op het forum om je standpunt te verduidelijken.
In Nederland hebben we ook veel sloten. Daar hebben we ook geen goede tag voor. waterway=ditch is de meest gebruikte. Moeten dat dan ook allemaal kanalen worden?
Je bent ook welkom op het Nederlandse forum om je standpunt uiteen te zetten.
Meestal is "goed" wat het meest wordt gebruikt ook al is dat discutabel.
MVG,
Eggie -
Comment from Peter Bremer
Hoi Eggie,
ik ben het helemaal eens met je redenering. En ik zie op https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=61514 dat het inderdaad problematisch is om de juiste tagging voor Nederland te vinden. (Ik woon tegenwoordig in Noorwegen, en daar hebben we natuurlijk veel "streams".)
Je mag het reverten, of anders doe ik het vanavond. Ik zal ook kijken of ik een betere tag kan vinden voor de kanalen die ik in de Benedentuin en in de Kroondomeinen heb geplaatst.
-
Comment from eggie
Ha Peter,
Eigenlijk zou tussen de landuse nog een natural=water moeten. Dan rendert het iets dikker. .. stream is een beetje iel.
Dan kan waterway=stream erin blijven liggen als way.
In Nederland ben ik met nog een aantal de "eerste" filter (incl. welkomstmails) bij startende- en herstartende mappers. Vandaar dat ik steeds in die commentaren voorkom.
Zie ook in Wie wat waar op het forum wat ieder al zo doet.
Mijn insteek is zeker niet om bij iedereen van alles te veranderen.
Wanneer je vanavond tijd heb .. up to you!
MVG,
Eggie
Ways (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |