Changeset: 61352178
Added missing (but existing) bicycle path.
Closed by Bilskrot
Tags
changesets_count | 1 |
---|---|
created_by | iD 2.10.0 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;navigation;point;line;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Welkom bij OpenStreetMap. Ik heb een uitgebreid welkomstbericht met wat handige tips en links gestuurd als privébericht.
-
Comment from eggie
Je bedoeling zal ongetwijfeld goed zijn maar routeren doet het allemaal niet meer hier. Je hebt op de hoofdrijbaan een fietspad geplakt een daarna aan weerzijden weer een fietspad waar je op "gevangen" zit zonder afslagmogelijkhgeden. De fietsstrook die hier lig was al aangegeven op de hoofdrijbaan met de tag cycleway=shared_lane. Het aanbrengen van fietspaden houdt iets meer in dan een lijntrekken. OSM lijkt zo simpel, maar is het zeker niet.
Vraag. Ik ken het hier goed, maar weet natuurlijk niet uit m'n hoofd hoe het precies zit. Dit stuk Elstraterweg had altijd een fietsstrook die verbonden was met de Rijksstraatweg zelf. Is hier dan helemaal opnieuw een losliggen fietspad aangelegd?
Voorlopig draai ik je changeset terug, want het routeert niet en er zijn ook geen oversteekmogelijkheden.
een parallelfietsstrook naast een weg wordt getagd als cycleway=lane als deze onderdeel uitmaakt van de weg. Ligt het op een verhoging ernaast (rand ertussen) dan cycleway=track
Ligt het helemaal los met groen er tussen. dan pas apart mappen, maar dan ook rekening houden met zijstraten. Deze lijn zit nergens aan vast. -
Comment from Bilskrot
Wat ik probeerde te doen: de rijksstraatweg heeft aan beide kanten gewoon een fietspad. Op OSM houdt het fietspad echter op voor een lang gedeelte, waardoor apps die gebruik maken van OSM (zoals Komoot) denken dat je op dat stuk niet kunt fietsen. Hoe had ik dit moeten aanpakken? De tag 'cycleway = shared_lane' komt in Komoot in ieder geval niet over. Die volgt gewoon het fietspad, en dat houdt in OSM simpelweg op aan beide kanten.
-
Comment from eggie
reverted door Wijzigingenset #61354676
Best lastig.. Het is een probleem van Komoot. Dus contact opnemen met komoot.
Het is hier getagd als shared_lane. Dat betekent fiets suggestiestrook. Dus gewoon om de weg smaller te laten lijken. Het moet gewoon routeren.
Mijn vraag was.. Is hier een apart fietspad aangelegd of is de situatie nog steeds een shared_lane.
Komoot moet het gewoon doen, want komoot routeert toch ook over wegen zonder fietspaden. Ik kijk even of er een fout in de weg zit mbt de tagging. Bv bicycle=use_sidepath of no
Wordt straks vervolgd. -
Comment from Bilskrot
Het is zoals het (in ieder geval al 4 jaar) is: het is een autoweg, met aan elke kant een rood stuk asfalt bedoelt voor fietsers. Er is dus geen apart (losliggend) fietspad. Komoot toont het fietspad als groene lijntjes, en die komen overeen met het fietspad dat in OSM te zien is. Van dat fietspad ontbreekt een heel stuk op de Rijksstraatweg.
-
Comment from Bilskrot
Bedankt voor je feedback trouwens. Weer wat geleerd.
-
Comment from eggie
Gecheckt... De weg is getagd door zeer ervaren mappers. Het hoort gewoon te routeren. .. ook in Komoot.
In de Openfietsmap heb ik het ook net uitgeprobeerd visaversa en geen probleem.
Wil Komoot dan alleen maar over fietspaden routeren? dat zou toch wonderlijk zijn. -
Comment from eggie
Waar je ook rekening mee moet houden is dat veel fietspaden routerelaties hebben LF en knooppunt e.d Die mogen niet onderbroken worden, want het werkt dan allemaal niet meer. De GPS houdt rekening met routerelaties.
Hier de wiki voor fietspaden.
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11
G12a: moped=designated, mofa=designated, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:CyclewayWanneer je zo iets ingewikkleds wilt aanpakken neem dan even contact op met het forum. Er zit in OSM veel meer "verborgen techniek" dan het op het 1ste gezicht lijkt. Dit is geen beginnerswerk.
-
Comment from eggie
Ben benieuwd wat je van Komoot te horen krijgt als je hen bericht. Daar leren wij ook weer van.
-
Comment from eggie
shared_lane is ook niet eenduidig in OSM land. In de VS bedoelen ze met shared lane weer iets geheel anders. Wij gebruiken dat voor een fietssuggestiestrook. Het rendert niet. Een cycleway=lane wel, maar dat is officieel voor fietsers bedoeld. Er staat dan een fiets op het wegdek getekend.
Maar ik zou als ik jou was te rade gaan bij komoot of eens contact opnemen met andere komootgebruikers. -
Comment from eggie
Je kunt ook de vraag op ons forum zetten.. daar zijn vast wel Komootgebruikers.
Inlog identiek aan osm account.. Enige vertraging door accountcheck...
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12 -
Comment from Bilskrot
Hierbij de reactie van Komoot:
thanks a lot for the Mail!
What I assume is that, because the bike path ends at some point and then leads you to a bigger road, komoot avoids it because it thinks the other area is better to ride on (less traffic). You can get komoot to use it if you add an additional waypoint on the track like so:
https://www.komoot.de/plan/tour/d09AxkvawBUDjw=FvYABORzUzPV5KZN12cmAA==/@51.9838345,5.4991561,18z
Otherwise the routing will keep ignoring it, I fear.
Best regards
Daniela -
Comment from eggie
Oke... duidelijk antwoord... Toch even een manko vind ik. Wel een workaround dus.
Bedankt voor je reactue...Misschien toch overstappen op een "dedicated" (fiets) gps?
Ways (11)
- 614039652, v1
- Rijksstraatweg (614039653), v1
- Elsterstraatweg (614039654), v1
- Rijksstraatweg (614039655), v1
- Rijksstraatweg (6930449), v9
- Elsterstraatweg (6930448), v8
- Rijksstraatweg (459364157), v2
- Utrechtsestraatweg (233599572), v3
- 140116696, v7
- Elsterstraatweg (147250648), v6
459364155, v2
Relations (5)
- Bus 50: Utrecht Centraal Station => Wageningen Busstation (326624), v314
- Bus 50: Wageningen Busstation => Utrecht Centraal Station (412320), v286
- U23 (84535), v150
- Bus 50: Utrecht Centraal Station => Veenendaal Station De Klomp (336361), v204
- Bus 50: Veenendaal Station De Klomp => Utrecht Centraal Station (415359), v211
Nodes (1-20 of 29)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |