Changeset: 62616268
Opdateret i forbindelse med besøg på en egendommen på Resendalvej. Trafikken bliver lige nu på visse navigations apps omledt væk broen.
Closed by Rasmus Ottosen
Tags
changesets_count | 15 |
---|---|
created_by | iD 2.11.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | SDFE aerial imagery |
locale | da |
Discussion
-
Comment from Hjart
Hvilke navigations apps? Bemærk at det kan skyldes at deres kopier af vores data ikke er opdaterede og at det i så tilfælde ikke vil hjælpe at ændre i vores data.
-
Comment from Rasmus Ottosen
mapfactor navigator, android
-
Comment from Rasmus Ottosen
kortversion: 44-201808310
-
Comment from Hjart
Hvorfra - hvortil har du problemer? Se også https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_car&route=56.1776%2C9.6467%3B56.1866%2C9.6328
-
Comment from Hjart
Bemærk at broen her blev genåbnet for et lille års tid siden efter at have været lukket pga ombygning et længere stykke tid. Derfor kan jeg have mistanke om at din navigationsapps data ikke er tilstrækkeligt opdaterede.
-
Comment from Rasmus Ottosen
Ja, præcis. Jeg ved ikke lige hvad der var gået galt med kortversionen på navigationsappen. Men nu tvang jeg den til at opdatere til nyeste version igen og nu virker det og der viser den rigtig vej når man kommer nordfra over skal overbroen mod vest.
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |