Changeset: 63111052
Eigenschappen van pad toegevoegd
Closed by GPX Speedtag
Tags
changesets_count | 873 |
---|---|
created_by | iD 2.11.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Op wandepaden hoef je niet nog eens foot=designated aan toe te voegen.
Graag reactie
MVG,
Eggie -
Comment from GPX Speedtag
Designated betekent dat een pad daar voor gemaakt is.
Een voetpad is dus bestemd voor voetgangers omdat die daar alleen voetgangers mogen lopen.
Zie ook de handleiding van OSM: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:access=designatedOverigens hoort een voetpad grijs te kleuren i.p.v. rood.
-
Comment from eggie
Je zegt het al.. een voetpad is gemaakt voor voetgangers...
.. maar in dit geval is het geen highway=path, maar een highway=footway en dat impliceert al de toegang voor voetgangers. Het is dus needless tagging.
Dus die tag graag weghalen.
Hoe de verschillende kaarten (Dit is er maar één) de kleuren laten zien is aan de maker van de kaart.
Op het forum staat nog een draadje over Landbouwgronden met de handleiding hoe je invloed kunt uitoefenen op de rendering van de kaart.
Parkeerplaatsen zijn nu veranderd in grijs en waren geel. Soms wordt iets aangepast.
Wanneer je dit wil laten aanpassen zul je dus aan de bel moeten trekken.
Maar nogmaals.. de mapnik is één van de vele kaarten.
Bedankt voor je reactie,
Eggie -
Comment from eggie
Verder zie ik een aantal wel heel ongebruikelijke tags. Begin nooit en nooit met access=no Dat is een totaalverbod voor alle verkeer. Je zet verder op dat zelfde wandelpad over de hele lengte bicycle=dismount. Dat is bedoeld voor een klein tunneltje waar het aangegeven staat of een trap waar het logis is dat je afstapt. het geeft ook een symbool op de Openfietsmap. We gaan niet op alle wandelpaden aangeven dat fietsers daar moeten afstappen. Zou je het willen aanpassen.
acces=no en bicycle=dismount verwijderen. Hoogsten op een cyclebarrier
Graag reactie nog.
Eggie -
Comment from eggie
De contradictie is hier al access=no en bicycle=dismount
-
Comment from eggie
Nog iets.. Die wandelpaden met de "verkeerde" tags renderen dus niet meer rood. Dat is een indicatie dat je iets verkeerd hebt gedaan.
Je kunt op het forum een draadje openen en dan een voorstel doen om alles te taggen zoals jij dat graag wil, maar ga niet op deze manier tegen de consensus van de Dutch community in. Dat lijkt me niet de juiste weg. -
Comment from GPX Speedtag
Dan heeft iedereen wat verkeerd gedaan.
Ik haal juist de fouten weg.
Bijna alle voetpaden zijn rood gekleurd.
Toch kun je beter eerst de handleiding lezen.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=footwayEr staat o.a. ook in:
Add access=* restriction tags if appropriate. See Default Access-RestrictionsOnder useful combination staat:
name=*
access=*
footway=*
lit=*
surface=*
wheelchair=* -
Comment from eggie
Beste GH,
...maar geen access=no!
De rest kun je wel taggen, maar het is eigenlijk overbodig.
... en wanneer we het in Nederland met elkaar allemaal verkeerd doen dan is dat nu de "juiste" manier. We noemen dat consensus.
Hier nogmaals de access-tags voor Nederland.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#The_Netherlands
Alles wat groen gekleurd is moet als default gezien worden. -
Comment from eggie
Wanneer op een voetpad fietsen is toegestaan (staat er soms) dan tag je bicycle=yes
Vervolgdiscussie graag op het forum... daar zit "iedereen".. Don't shoot the pianoplayer. -
Comment from GPX Speedtag
Nee,
De hele vertaling van het Engels naar Nederlands klopt niet.
Er staat niet usable combinations maar useful combinateions.
Er staat dus nuttige combinaties i.p.v. bruikbare combinaties.Access is no betekent dat niet alles toegestaan is behalve die je wel op toegestaan hebt gezet.
Je kunt dus niet hebben bicycle = yes terwijl access ook op yes staat.
Dat is fout omdat het een fietspad is waar niet al het verkeer toegestaan is maar wel fietsers.
access moet dan op no staan. -
Comment from eggie
Discussie op het forum graag.
We hebben afspraken gemaakt over fietspaden en wandelpaden.
Daar kun je via het forum op schieten. maar ga svp niet overal access=no op fietspaden en voetpaden zetten, want het routeert allemaal gewoon niet meer.
Op fietspaden zijn veel meer verkeersdeelnemers toegestaan dan alleen fietsers.
Breng je het item op het forum?
Onderwerp.. de kleur van wandelpaden klopt niet.. en we zetten alles op access=no -
Comment from GPX Speedtag
Dat forum weet ik helaas niet te vinden.
Over het fietspad heb je gelijk dat daar inderdaad meer verkeer is toegestaan.
Niet alles moet op access = no
Zo staat het in de handleiding:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:accessBij no dien je dus aan te geven: "who can use the element"
Alleen wanneer al het verkeer voor die weg / voetpad is toegestaan zet je het op
Access = yes
Zo zijn er dus onverplichte fietspaden (blauw rechthoekig bord) waar helemaal géén motorverkeer is toegestaan.
Ook géén snorfietsers.
Dat wordt in Nederland gebruikt wanneer er een andere weg/strook/fietspad aanwezig is.
Dan zet je de tags:
Access = no
motor_vehicle=noMaar wanneer het een verplicht fietspad is betekent het dat je als fietser/snorfietser verplicht dat fietspad moet gebruiken terwijl bromfietsers/bromscooters/brommobielen op de "normale" weg moeten rijden.
motor_vehicles zijn dus allowed.
Of wanneer je in de handleiding door gaat zoeken; motorized vehicles.Maar een voetpad is echt alleen voor voetgangers toegestaan.
Fietsers en paarden moeten afstappen: dismount
En alleen enkele gehandicaptevoertuigen zoals scootmobiels en Canta mogen in het bijzonder gebruik maken van een voetpad.
Dat geldt alleen wanneer er géén fietspad naast aanwezig is.Zo zijn er dus inderdaad voetpaden waar wel gemotoriseerd verkeer is toegestaan maar fietsers af moeten stappen.
-
Comment from eggie
Het forum vind je hier:
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
Inlog identiek aan osm account
access=yes is ook niet gebruikelijk. Gewoon niet gebruiken.
De afspraak voor fietspaden vind je in de wiki hier. Dit is via consensus ontstaan op ons en dus ook jouw forum.
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11
G12a: moped=designated, mofa=designated, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Cycleway
We hebben dat al een tijd geleden afgesproken. Om te voorkomen dat je je eigen weg gaat met mappen en je eigen regels dus maakt is het zeer aan te bevelen om dat forum te blijven volgen.
Tot op het forum.
Je kunt een eigen draadje beginnen met post new topic of aanhaken op mijn draadje.. Assistentie gevraagd bij begeleiden van nieuwe mappers by eggie
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=718624#p718624 -
Comment from goedegazelle
Gekke Henkie,
Je hebt gelijk over wat er in de wiki staat over de access-tag maar je kunt zelf zien dat die uitleg niet klopt. Iedere weg die op access=no wordt gezet verandert in zwart, dezelfde kleur als een hek. -
Comment from A67-A67
"Access is no betekent dat niet alles toegestaan is behalve die je wel op toegestaan hebt gezet."
Dat betekent access=no inderdaad, maar highway=footway betekent ook dat alle verkeersdeelnemers behalve voetgangers niet zijn toegestaan. Daarom is access=no in dat geval overbodig.
Zie ook: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#The_Netherlands -
Comment from Martin Borsje
Beste Henk, je ziet in deze changeset dat eggie niet de enige is die een andere mening dan jij heeft.
Als je er anders over denkt en meent de NL-community daarvan te moeten overtuigen, gebruik dan aub het forum, dat is daarvoor. Ook kun je natuurlijk de wiki beter vertalen.
Deze changeset - of andere van jou - is niet de geschikte plaats om een discussie te voeren.
En al helemaal niet om het werk van anderen naar jouw, betwiste, inzichten lukraak te veranderen. -
Comment from eggie
Eén gedeelte aan de noordzijde heb ik al aangepast zodat het weer routeert.
Het parallelvoetpad heb ik verwijderd.. de tag staat nu in het fietspad.. bicycle=dismount van alle wandelpaden verwijderd net als access=no. De kruisende wegen van een verbindingsnode voorzien. Discussie graag verder op het forum. -
Comment from eggie
.. en ik zie dat een ander forumlid het andere parallelpad ook al weer heeft geïntegreerd in het fietspad. ... het routeert weer.
Ways (10)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |