Changeset: 100995081
Dodano drogi polne, wewnętrzne oraz utworzono chodniki.
Closed by Tomasz Rmn
Tags
changesets_count | 29 |
---|---|
created_by | iD 2.19.6 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | OpenStreetMap (Standard);Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image);Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) |
locale | pl |
resolved:disconnected_way:highway | 1 |
warnings:disconnected_way:highway | 1 |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=5632 - a pytania najlepiej zadawać tu: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=681873
Pozdrawiamy! -
Comment from G_P_J
Cześć, miło, że poprawiasz okolicę, ale zauważ, że część zmian jest nieprawidłowa. Np. tu: https://www.openstreetmap.org/way/355806328 i tu: https://www.openstreetmap.org/way/355806322 Dodałeś numer budynku i kod pocztowy, ale bez nazwy miejscowości z tagiem addr:place. Poza tym zdublowałeś dodane wcześniej pełne punkty adresowe: https://www.openstreetmap.org/node/8337947670 i https://www.openstreetmap.org/node/8337945495 Bardzo proszę, bądź ostrożny przy dokonywaniu modyfikacji adresów.
-
Comment from Tomasz Rmn
Zastanawiam się właśnie nad tym. Jakieś 99% budynków/adresów w okolicy ma wpisany tylko sam kod pocztowy i numer budynku. Nie mają wpisanej nazwy miejscowości tym bardziej ulicy, jeśli taka istnieje.
Jak uważasz, czy dobrym pomysłem będzie dodanie nazwy miejscowości we wszystkich okolicznych budynkach/adresach? Granice administracyjne tych miejscowości znam, więc nie będzie pomyłek. Tak jak pisałem wcześniej, rzadko który budynek/adres ma dopisaną nazwę miejscowości i gdy edytowałem te budynki/adresy to nie dodawałem nazwy miejscowości, bo żadne inne okoliczne budynki/adresy jej nie posiadały. -
Comment from maraf24
Mają wpisaną miejscowość, ale jej nie widzisz, bo edytor nie potrafi jej wyświetlić.
-
Comment from Tomasz Rmn
Poprawiłem błędy związane ze złą adresacją.
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |