Changeset: 129227944
Zmiana drogi polnej
Closed by Last_Viking
Tags
changesets_count | 2 |
---|---|
created_by | iD 2.23.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal 2: Orthophotomap (latest aerial imagery) (WMTS) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from NorthCrab
Witaj,
Jesteś pewny, że https://www.openstreetmap.org/way/1116215030/history nie jest przejezdne dla pojazdów motorowych (motor_vehicle=no)?
Na zdjęciach orto widać jest 2 oddzielne ślady: https://i.imgur.com/3tF0yg1.png
Pozdrawiam
-
Comment from Last_Viking
Witaj,
jest to droga polna, auta osobowe raczej nie powinny tamtędy jeździć. Problem był taki, że tej drogi w ogóle nie było na mapie, przez co nie można było wyznaczyć trasy np. na rower. Dlatego ją dodałem.
Pozdrawiam
-
Comment from NorthCrab
Pojazdy motorowe to grupa większa od aut osobowych (pojazdy terenowe, traktory itp.).
To aplikacja decyduje czy uznać drogę za optymalną. Najlepszym sposobem na unikanie nawigowania aut osobowych to:
1. ustawianie typu highway= (track jest bardzo dobrym wyborem)
2. ustawianie surface= (ground też jest OK)
3. opcjonalnie tracktype= (grade5 to jedna najniższa oficjalna jakość drogi).Dlatego też uważam że należy usunąć motor_vehicle=no (pozostałe informacje przekazują wystarczająco dużo informacji).
-
Comment from NorthCrab
Dodam jeszcze że oznaczenie =no jest równorzędne z zakazem wjazdu (w świetle prawa). Dlatego też używanie =no dla "nie powinno nawigować" jest błędem.
Więcej informacji:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:motor%20vehicle -
Comment from Last_Viking
Dziękuję, już poprawiłem na motor_vehicle=yes.
Zamierzam nanieść kilka dróg w okolicy, ponieważ dużo wyznaczam tras i ich po prostu brakuje.
Pozdrawiam.
-
Comment from NorthCrab
Git, na przyszłość te 4 tagi na 99% są tutaj zbędne (https://i.imgur.com/5YpETgt.png), dodanie ich nie jest błędem ale więcej pracy wkładasz bez potrzeby. Większość takich dróżek w Polsce to max. kombinacja pozostałych 3 tagów (highway, surface, tracktype).
-
Comment from Last_Viking
Dziękuję za rady.
A po jakim czasie zmiany będą widoczne? Nadal nie mogę wyznaczyć trasy tą drogą, nawet pieszo. -
Comment from NorthCrab
Zależy od aplikacji z jakiej korzystasz. Na stronie OpenStreetMap to nawet już po 5 minutach (CTRL+F5). OsmAnd jak masz live updates to po kilku godzinach. OsmAnd bez live updates po około miesiącu. Mapy.cz chyba do 3 miesięcy. Wszystko to kwestia czasu aż producent aplikacji zsynchronizuje dane z OSM.
-
Comment from Last_Viking
Coś źle ustawiłem, skoro nadal nie można nawigować po tej drodze?
-
Comment from NorthCrab
A nawigacja na OpenStreetMap to do około tygodnia. Miałem na myśli wyświetlanie. Tam są 2 silniki do wyboru, GraphHopper oraz OSRM. OSRM chyba trochę częściej się odświeża.
-
Comment from NorthCrab
Jak przybliżysz to możesz zobaczyć że linia nawigacji nie zgadza się do końca z tym co jest wyświetlane, oznacza to że nadal ma stare dane.
-
Comment from Last_Viking
Dzięki! :)
Ways (5)
Nodes (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |