Changeset: 146381714
Poprawka skrzyżowania wraz z restrykcjami, usunięcie nadmiarowych węzłów
Closed by Marek-M
Tags
created_by | JOSM/1.5 (18940 pl) |
---|---|
source | Geoportal 2: Ortofotomapa (zdjęcia lotnicze) WMTS; Geoportal 2: Budynki i działki |
Discussion
-
Comment from Szymson
Co ma na celu uproszczenie tego prawoskrętu?
https://www.openstreetmap.org/way/601557310 - Comment from Szymson
-
Comment from Marek-M
Cześć, uproszczenie to kwestia drugorzędna. Wszystkie te skrzyżowania odgałęziały się w miejscu linii ciągłej a nie przed wysepką rozdzielającą i w taki sposób oddzielną linią został zmapowany pas ruchu. Skrzyżowanie drogi jest tam, gdzie droga skręca przed wysepką a nie na ciągłej linii między pasami.
Dodatkowo zbyt małe kąty pomiędzy główną drogą i zjazdem na skrzyżowaniu powodują, że nawigacje nie potrafią odróżnić skrętu w prawo od trzymania się prawej strony.
-
Comment from Szymson
Odgałęzienie na początku linii ciągłej wydaje mi się dobrą praktyką, w końcu w teorii ciągła linia jest jak "ściana", nieprzekraczalna i to w tym miejscu najpóźniej możemy zdecydować się na manewr skrętu. Wyznaczenie prawoskrętów w taki sposób jak było dotychczas ponadto powoduje, że komenda głosowa nawigacji zostaje podana znacznie szybciej, co pozwala przygotować się do manewru i redukuje nerwowe sytuacje z nagłymi zmianami pasów ruchu. Poza tym starałem się dobrać taki kąt skrętu by było dobrze jeżeli chodzi o komunikaty nawigacji. Do tej pory nie zauważyłem z tym problemów, zawsze mówiło "skręć w prawo", a nie "trzymaj się prawej strony" czy "lekko w prawo" (Yanosik).
-
Comment from Marek-M
Ale od pasów ruchu jest klucz turn:lanes i ewentualnie klucz change jeżeli komuś zależy na oznaczeniu możliwości zmiany pasa. Samo skrzyżowanie jest tam, gdzie drogi się rozjeżdżają, więc wcześniejszy komunikat jest niepoprawny.
-
Comment from Szymson
Ok, rozumiem, a mógłbyś pomóc w uproszczeniu tego skrzyżowania?
https://www.openstreetmap.org/#map=18/54.48506/18.54625
Tam to dopiero jest pomieszanie z poplątaniem... -
Comment from Marek-M
Cześć, dzisiaj przysiadłem do tego skrzyżowania i wydaje mi się, że inaczej byłoby ciężko je uprościć. Tzn. można by było ignorując małe wysepki ale i tak jest lepiej wg mnie - jak Ty to widzisz?
Ways (1-20 of 33)
- 1
- 2
- Tartaczna (118501370), v16
- I Brygady Pancernej Wojska Polskiego (300532505), v23
- I Brygady Pancernej Wojska Polskiego (300532516), v21
- I Brygady Pancernej Wojska Polskiego (568179129), v16
- I Brygady Pancernej Wojska Polskiego (569441604), v13
- Tartaczna (572827467), v8
- 581652884, v6
- 582361012, v4
- 582361015, v3
- 582361026, v2
- 582361028, v6
- 582361031, v6
- Tartaczna (601557310), v10
- I Brygady Pancernej Wojska Polskiego (625949657), v10
- Tartaczna (630704188), v5
- granica parafii (673138886), v9
- 996047887, v2
- 996047888, v2
- 996047891, v2
- 996047892, v2
Relations (12)
- Droga wojewódzka nr 468 (935763), v248
- Bus 10: Wejherowo Pomorska 02 - Kębłowo Wiejska 01 (8143141), v75
- Bus 14: Wejherowo Dworzec PKP 04 - Orle Szkoła 02 (8145075), v20
- PKS Gdynia 673: Leśno, Leśna - Wejherowo Tartaczna MZK (8373781), v50
- PKS Gdynia 689: Wejherowo Dworzec Autobusowy - Białogóra (8382075), v61
- PKS Gdynia 691: Wejherowo Dworzec Autobusowy - Wierzchucino (Białogóra) (8382434), v61
- 8785603, v3
- 8785604, v2
- Droga powiatowa nr 1479G (8792016), v28
- 9826194, v3
- 15998000, v2
15998001, v2
- 11526174726, v1
- 3046068596, v6
- 3046068603, v4
- 3046068606, v4
- 3046068607, v2
- 5454378339, v3
- 5740586721, v3
- 5909695304, v2
- 6985111468, v2
- 9197316691, v2
- 9197316708, v2
- 9197348418, v2
- 9197348422, v2
- 9197348423, v2
- 9197348426, v2
- 9197348446, v2
1332706079, v91993512917, v43046068605, v33046068612, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |