Changeset: 37063586
błąd
Closed by elmapa33
Tags
created_by | iD 1.8.5 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
Nie widzę tu błędu, kategoria drogi była dobra, trzeba było tylko dodać nawierzchnię.
-
Comment from elmapa33
Droga była oznaczona jako publiczna tymczasem to jest droga prywatna nie zaliczana do żadnej kategorii dróg publicznych służąca mieszkańcom do komunikacji wewnętrznej
-
Comment from maraf24
Nie jest to prawdą, bo w OSM nie ma podziału na drogi publiczne i prywatne.
-
Comment from elmapa33
Przecież w definicji OSM widnie cyt. droga czwartorzędna - droga publiczna kategorii czwartorzędnej.
-
Comment from maraf24
Nie ma czegoś takiego jak definicja OSM. Wiki to tylko próba opisu tego, co ludzie robią, mało precyzyjna, a w polskiej wersji nakładają się na to błędy tłumaczeń i brak aktualizacji wobec tego, co ustalono na forach/irc. Szczególnie w przypadku dróg to widać.
Drogi publiczne służące do tranzytu oznaczamy przynajmniej jako czwartorzędne, fakt, ale z tego nie wynika, że ważnej drogi prywatnej nie można też tak oznaczyć. Bierze się pod uwagę znaczenie drogi dla ruchu, a nie jej własność. -
Comment from elmapa33
Ok ale akurat ta droga nie służy do tranzytu tylko jest drogą dojazdową do dwóch gospodarstw i mniej więcej w połowie (już od jakiegoś czasu) jest zamknięta, także nie ma przejazdu na przestrzał.
-
Comment from maraf24
Zauważyłem już, że kategoria była zawyżona. Sam bym ją oznaczył jako lokalną(residential) bazując tylko na zdjęciach, ale znając teren wiesz lepiej.
Jeśli to jest gruntówka, to warto dodać surface=ground.
Jeśli gdzieś jest np. brama, to też warto ją dodać.
W aktualnej postaci, jako droga serwisowa, będzie ona dostępna na całej długości dla pieszych i rowerów. -
Comment from RicoElectrico
To czy droga jest prywatna (w sensie zakazu wjazdu) można dodać po prostu tagiem access=private jeśli o to Ci chodzi. Będziesz miał drogę prywatną do której nawigacja nie powinna prowadzić.
-
Comment from elmapa33
Na wysokości adresu 117 jest zagrodzona ale pieszy i rower się przeciśnie. No i o tej porze roku to jest off-road .
-
Comment from maraf24
Na off-road mamy tag
4wd_only=yes
To zagrodzenie warto zaznaczyć choćby tak:
barrier=yes
foot=yes
bicycle=yes -
Comment from elmapa33
Tak właśnie powinno być ale sam sobie nie poradzę z wprowadzeniem tych zmian także proszę o pomoc w ich naniesieniu.
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |