Changeset: 37265639
Gmina Sanok - ponowne wyrysowanie uprzednipo dodanych budynków, przypisanie adresów do budynków
Closed by wmyrda
Tags
created_by | JOSM/1.5 (9329 pl) |
---|---|
source | WMS: Budynki podkład krajowy |
Discussion
-
Comment from Slawek_n
Fajnie, że wrysowałeś trochę nowych budynków, ale co cię podkusiło żeby przerabiać kompletnie bez weryfikacji już istniejące? Mam nadzieję, że nie zostawisz tego tak spapranego.
- Comment from maraf24
-
Comment from wmyrda
budynki wyrysowywane z bdot weryfikuję lecz jedynie wyrywkowo, gdyż podkład orto działa w tygodniu działa jak by chciał a nie mógł. Same błędy wczytywania i nijak nie nadąża za rysowaniem z bdot. Jeśli chodzi tylko o ta galerię to poprawiona. Jeśli o coś innego i jest tego więcej to po to wydzieliłem rysowanie nowych od przerysowywania obecnych by móc w razie czego obecne wrócić do poprzedniej wersji.
Co do bdot to w zdecydowanej większości przypadków jest jednak dużo dokładniejszy od rysowania po dachach - Comment from wmyrda
-
Comment from Slawek_n
Trochę jeszcze zostało.
Co do dokładności - komu potrzebne dokładnie wyrysowane nieistniejące budynki? -
Comment from maraf24
A chociaż nie widać ich na ortofotomapie?
-
Comment from Slawek_n
Jakie to ma znaczenie? Przecież napisał, że mu się nie chce weryfikować. Nie zna miasta, nie weryfikuje danych, a zabiera się za przerabianie istniejących danych. Co to jest? Wyścig na stawianie kresek?
-
Comment from maraf24
Usunąłem-o ile dobrze liczę-58 budynków z obszaru tego zestawu zmian.
-
Comment from eBin
Może lepiej byłoby korzystać z obrysów od miast/powiatów zamiast BDOT? One przynajmniej są aktualne. Choć nie mogę nigdzie znaleźć licencji UM Sanok: http://geoserver.um.sanok.pl:8080/umsanok/. Tutaj WMS z budynkami: wms:http://geoserver.um.sanok.pl:8080/geoserver/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/png; mode=8bit&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=oracle:BDNEW&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Co do niedziałającej ortofotomapy to radzę zmienić projekcję w JOSM na PUWG (Polska) i używać podkładu geoportal WMTS. -
Comment from wmyrda
Nieznajomość miasta nie ma tu znaczenia. Mapowicz maraf24 z pewnością również nie zna każdego miasta w Polsce, które poprawia. Kwestia aktualności podkładu wedle którego się rysuje. Orto z Geoportalu również potrafi być nieaktualne i sprzed kilku lat. Jaka jest pewność, że dany budynek faktycznie nie istnieje? W swojej okolicy sprawdziłem kilka podobnych budynków i każdy akurat był nowy i istniał a na orto go było brak...
Fajny ten WMS z Sanoka, który eBin odnalazł. Może uda się komuś zweryfikować czy dane można użyć w OSM?
@eBin zwróciło moją uwagę dwa podkłady orto. Zwykły oraz z opisem 2014. Z doświadczenia myślisz, że który byłby aktualniejszy? Zakładam, że ten bez datyw nazwie, ale może jednak się mylę? -
Comment from eBin
W tym przypadku orto2014 jest aktualniejszy ale jest tam to samo w geoportalu.
-
Comment from Mateusz Konieczny
"budynki wyrysowywane z bdot weryfikuję lecz jedynie wyrywkowo" - to jest niedopuszczalne. W przypadku napotkania takich edycji radzę zgłaszać je do http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Data_working_group - opisane jako nieuzgodnione, wadliwe, niezweryfikowane importy (lepiej pisać po angielsku, nie wiem czy są tam Polacy). Zazwyczaj są błyskawicznie wycofywane, w przypadku recydywy trafiają się blokady i bany dla psujących.
-
Comment from wmyrda
Ostro podszedłeś to mojej pracy, a ja wcale się nie dowiedziałem na jakiej podstawie stwierdzono, że danego budynku nie ma poza tym, że nie ma go na orto, Orto skolei potrafi być sprzed kilku lat jak w tym przypadku http://www.openstreetmap.org/way/306095389 mamy winnicę z budynkami otwartą w 2011 roku z na orto ani śladu. Rok budowali, czyli w najlepszy przypadku podkład jest z 2009 roku.
Mam nadzieję, że takie usunięcia również uzna się za wadliwe i warte bana -
Comment from maraf24
Miałeś na forum wyjasnione, że orto jest nowsze niż BDOT.
Ty się oparłeś na źródle starszym, a po zwróceniu uwagi na błędy odmówiłeś weryfikacji przy użyciu źródła nowszego.
Procedura usuwania budynków dotyczyła wyłącznie tych, które ty dodałeś. -
Comment from wmyrda
kto i kiedy powiedział, że orto jest nowsze i na jakiej podstawie? pierwsze słyszę. Do tego przykłąd za przykładem podaję, że jest dokładnie odwrotnie. Po za tym chętnie sam sprawdzę jak ktoś mnie poda changeseta z usuniętymi budynkami
-
Comment from Mateusz Konieczny
Mapowalnie zdalne, bez weryfikacji w terenie ma sens tylko wtedy gdy brak jakichkolwiek wątpliwości.
Jak są wątpliowści to warto pomapować coś innego lub zweryfikowac na miejscu (w obu kategoriach jest mapowania przynajmniej na dziesiątki lat).
-
Comment from maraf24
@wmyrda, widzę, że kręcimy się w kółko. Ten budynek, który poprawiałeś https://www.openstreetmap.org/way/262127891 jest na orto a nie ma na BDOT. Wniosek? Miałeś podany na forum.
A teraz podaj obiecany przykład, że w Sanoku orto jest starsze niż BDOT. -
Comment from Slawek_n
@wmyrda Gdybyś tylko chciał, domyśliłbyś się, że mieszkam w Sanoku i wiem co piszę.
-
Comment from wmyrda
OMFG ludzie.
@Slawek_n masz mnie za idiotę? Wypaliłeś mało merytorycznie a nawet z tobą nie dyskutowałem.
@maraf24 Sprawdzę czy dane budynki miały być dodane czy dopiero jak będę wiedział które usunąłeś. Teraz nie wiem.Orto nie jest żadną wyroczniąPodsumowując czepiliście się tematu jak byście nie mieli nic więcej do roboty. Ja nie edytowałem nic w Sanoku od miesiąca kiedy zaczęła się dyskusja i pozostawiłem to lokalesom jak slawek_n.
Do tematu nie planuje wracać dopóki od marafa się nie dowiem co usunął i uważa że być tam nie powinno. Poza źle wyrysowaną galerią nie widziałem jednego przykładu
277533658, v2272632955, v2274667621, v2274667611, v2277533693, v2277533651, v2272343226, v2272370390, v3238218066, v2277533698, v2272632954, v2274087783, v2272890758, v2274667610, v2273990640, v2274667588, v2277533618, v2275770999, v2277533664, v2272370372, v2
Relations (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |