Changeset: 40593816
Dodać pensjonat, a zapomnieć o stronie! Tekst reklamowy usunąłem.
Closed by maraf24
Tags
created_by | JOSM/1.5 (10521 en) |
---|---|
source | Geoportal 2: Ortofotomapa; ISOK; EMUiA; iMPA; TERYT |
Discussion
-
Comment from wmyrda
czemu z description usunąłeś informację "Na gości czekają pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami i telewizorami." a nie dodałeś jej do odpowiednich tagów rooms czy beds?
-
Comment from maraf24
To jest tekst reklamowy, takie informacji należy szukać na website.
Nie da się na podstawie cytowanego tekstu ustalić liczby pokoi ani łóżek. Nie wnosi on żadnych nowych informacji, które już wynikają z tagu tourism, a nie znam żadnego rozbudowanego sposobu mapowania obiektów noclegowych. -
Comment from wmyrda
jak dla mnie w takim wypadku tekst należało skrócić ew. nieco zmienić, a nie go usunąć
-
Comment from maraf24
Tak właśnie robię - skracam, zostawiając istotne informacje. Tutaj po skróceniu nic nie zostało.
W zamian dodałem website, według mnie jest to 1000 razy wartościowsza informacja. -
Comment from wmyrda
jak dam milion znaków i je skrócę o milion też nic nie zostanie. Fakt jest faktem, że wywaliłeś całość tagu, a mogłeś wyciągnąć z niego kilka prostych informacji i tak je zostawić i tego nie zrobiłeś. Rób tak dalej...
-
Comment from maraf24
Lejesz wodę. Pisz konkretnie: jakie informacje, których nie można wywnioskować z tourism=guest_house, można tutaj wyciągnać?
Czepiasz się, bo zwróciłem Ci uwagę na błąd w imporcie budynków. Nawrzucałem tam bzdur i nie chce Ci sie poprawiać, nie pierwszy raz zresztą. -
Comment from wmyrda
Nie podoba ci się jak inni zwracają ci uwagę i uważasz że to bzdury? Ciekawe. Zgodnie z zasadami w OSM należy wpierw poprawić tag dodany przez inną osobę a nie go usunąć. Stosowny casus to gdy Władkowi zwrócono uwagę, że dokładne wyrysowanie budynków nie daje mu prawa do usunięcie niedokładnie wyrysowanych obszarów zagospodarowań. W przypadku pola description jest to dokładnie taka sama sytuacja. Z bazy usunąłeś owszem nie do końca poprawną informację, a winieneś ją poprawić w tym konkretnym tagu. Władek również bronił się, że przecież obszary są już niepotrzebne gdyż z innych informacji można było uzyskać, że jest to obszar zabudowany.
Moje zwrócenie ci uwagi w sprawie może i błahej traktowane jest przez ciebie jako lanie wody. Postaw się w miejscu innych. Czy ja nie powinienem tak potraktować twoich uwag? Zrozum jedno: Poświęcam dużo swojego własnego czasu na uzupełnianie braków w OSM i robię to zgodnie z wiedzą jaką na dany czas posiadam o OSM wedle najlepszych chęci i nie mam czasu wracać poprawiać na twoje skinienie czegoś co i tak lepiej wygląda niż gdy go tam nie było w pierwszym miejscu. Wolę dodawać braki w innych. Jak już w Podkarpaciu uznam, że dodałem wszystko co chciałem będę się cofał do miejsc które już kiedyś wyrysowywałem (chyba że po drodze przez przypadek sam je odnajdę i poprawię). Jak bym miał postępować jak ty i pisać o każdym błędzie jaki zauważę to autora to bym nie poprawił 1/10 tego co poprawiłem, gdyż brakło by mnie czasu.
Moje uwagi o twoich edycjach miały przede wszystkim miało na celu zwrócenie ci uwagi, że nikt nie jest bezbłędny, gdzie ta bezbłędność to jest zwykle kwestia oceny innych.PS Dla mnie EOT. Bez obrazy, ale nie licz że będę z tobą dłużej dyskutował gdyż mam ważniejsze rzeczy do roboty.
pozdr
wmyrda
Nodes (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |