Changeset: 44412451
Przypisane (nieprzypisanych) adresów do budynków z użyciem wtyczki BuildingsTools
Closed by fkdoo
Tags
created_by | JOSM/1.5 (11223 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from maraf24
To co robisz podpada pod https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Automated_Edits_code_of_conduct
W tym przypadku nastąpiło uszkodzenie danych.
- Comment from maraf24
-
Comment from fkdoo
Nie moja wina że ktoś ustawił punkt nazwy miejscowości Łuków w obszarze budynku biblioteki i wtyczka BuildingTools uznała to jako zbędny punkt/duplikat i go usunęła :) Ale tak czy inaczej od teraz będę sprawdzał dokładnie miejsca w których ją stosuję czy nie psuje jakichś danych bo łatwo jest to sprawdzać
-
Comment from maraf24
Dokładnie to jest Twoja wina:)
To jest tylko narzędzie, ma swoje błędy (i nie jest to jedyne przeoczenie twórcy wtyczki), stąd też trzeba albo je świetnie znać albo sprawdzać wszystkie budynki. Ja stosuję ją selektywnie, naraz tylko dla niedużej grupy budynków. -
Comment from maraf24
Wtyczka integruje węzeł miejscowości z budynkiem, bo jest tam tag addr:postcode. A jest, bo tak to sobie w Polsce zrobiliśmy, mimo że na wiki pisze, że do tego powinniśmy użyć postal_code. Trudno więc winić autora wtyczki.
-
Comment from fkdoo
Cel został osiągnięty. Pomijając ten jeden błąd, który łatwo został poprawiony wtyczka poprawnie usunęła kilkadziesiąt duplikatów adresów i przypisała kilkadziesiąt adresów do budynków.
Skoro ma być postal_code w nazwach obszarów (jak miasto Łuków) a nie addr:code (które ma być do budynków) to jest to wina tego kto wstawia addr:postcode zamiast postal_code do punkatów obszarów :)
Sprawdziłem przed chwilą i jeśli jest postal_code przypisany do punktu obszaru (jak miasto Łuków) to narzędzie poprawnie to interpretuje i nie przypisuje nazwy Łuków do żadnego budynku ani nie usuwa takiego punktu.
Jeżeli ktoś nie stosuje się do wiki i używa niepoprawnych tagów postal_code do obszaru to jak to narzędzie ma poprawnie odzielać budynek lub obszaru?
To już nie mój problem że w Polsce nie stosuje się poprawnego tagowania z wiki. Może jeszcze ja mam to tagowanie zmieniać :)
- Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie (140235193), v5
- Gimnazjum nr 3 w Łukowie (170975726), v5
- Policja (170977387), v5
- JYSK (171278481), v5
- 171279562, v7
- 176156051, v6
- 176156059, v8
- Tesco (176242581), v5
- Kaufland (176242606), v6
- Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta (176423453), v3
- Urząd Skarbowy (224398644), v3
- RTV EURO AGD (327513843), v3
- 328854856, v4
- 439241947, v2
- 439243424, v2
- Sklep spożywczy (439243533), v2
- 439257304, v2
- 439257319, v2
- 439257327, v2
- 439257341, v2
Relations (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |