Changeset: 45134914
Mostly areas
Closed by Thue Janus Kristensen
Tags
created_by | iD 2.0.2 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geodatastyrelsen (Denmark);Bing aerial imagery |
locale | en-US |
Discussion
- Comment from Hjart
-
Comment from Thue Janus Kristensen
Nej, men det er jeg nu :). En anden OSM-bruger nåede at rette fejlene før mig (som stadig blev vist i OSMI, tilsyneladende cached)
-
Comment from Hjart
OSMI's forskellige "layers" bliver kun med mellemrum (i visse tlfælde dagligt, men ellers op til måske en gang om ugen, se dato for sidste kørsel nederst til venstre) opdateret. Disse tjeks er forholdsvist beregningstunge og bliver derfor ikke kontinuerligt opdateret og man kan derfor ofte opleve at andre har rettet fejl, før man selv kommer til.
Grunden til at jeg gjorde dig opmærksom på siden var at der efterhånden var en større gruppe fejl i det område hvor du arbejder (dog ikke allesammen af større betydning) og det ser ud til at http://www.openstreetmap.org/user/landfahrer kun har fikset et par stykker af dem. -
Comment from Thue Janus Kristensen
Ah, jeg kiggede kun på et af værktøjerne. Jeg får dem løbet igennem snart.
-
Comment from Hjart
Det vil være fint hvis du med mellemrum (en gang eller 2 månedligt) tjekker især "Areas" laget og måske "Routing" laget også.
Ways (5)
Nodes (15)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |