Changeset: 45661343
dodanie szczytów i wzniesień na obszarze województwa dolnośląskiego
Closed by Rzezimierz
Tags
created_by | JOSM/1.5 (11427 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from maraf24
https://www.openstreetmap.org/node/3061073568
1. prawidłowy tag wikipedia zmieniony na wersję dodatkowoą
2. usunięte loc_name pochodzące od tubylca -
Comment from maraf24
https://www.openstreetmap.org/node/1362098992
Nazwa używana lokalnie "Wzgórze Kilimandżaro" zmienione na wersję z PRNG.
W OSM dane z terenu mają pierwszeństwo nad danymi z baz danych, szczególnie takiej jak PRNG-z wieloma błędami i historycznymi naleciałościami. -
Comment from maraf24
Te zmiany to jest klasyczny przypadek masowej edycji oraz importu bez przeprowadzonej wcześniej dyskusji, wykonanej w sposób prowadzący do zniszczenia danych zebranych lokalnie.
Wycofaj te zmiany. -
Comment from maraf24
https://www.openstreetmap.org/node/2967736406
Była tu prawidłowa nazwa w name:de i old_name:de. Skasowałeś pierwszą i zastąpiłeś ją drugą. -
Comment from Rzezimierz
Powiadasz, że znasz sposób na automatyczne OCRowanie niemieckich map i spisywanie nazw wierzchołków a także sprawdzanie wysokości na poziomicach w Geoportalu? Podzielisz się nimi ze mną? Ja niestety takich nie znam i całość wykonuję ręcznie. Wstrzymaj się na przyszłość przed ocenianiem - vide "klasyczny przypadek masowego importu" troszkę mnie to obraża.
-
Comment from Rzezimierz
W przypadku rzeczy, które wymieniłeś rzeczywiście :
1) prawidłową pisownią nie jest PaFaWag, a Pafawag - dlatego zostawiłem zaproponowaną z PRNG zmianę.
2) w przypadku Wzgórza Partyzantów - ktoś zainspirował się wpisem w Wikipedii, na 1500 jak na razie wyedytowanych wzgórz i szczytów tylko tutaj i na Wzgórzu Polskim spotkałem się z dosłownym tłumaczeniem nazwy polskiej na niemiecką. Z chęcią podsykutuje o tym w szerszym gronie.
3) odnośnie Kilimandżaro - z chęcią podyskutuje nad sensownością słowa "Wzgórze" opisującego wzgórze. -
Comment from maraf24
Widzę, że nie zrozumiałeś.
Zaimportowałeś stare i nierzadko błędne dane niszcząc część danych już tu zawartych.
Nie przeprowadziłeś weryfikacji tych danych.
Pzrykład: https://www.openstreetmap.org/node/4645191866 - w tym miejscu nie ma żadnego szczytu, nie ma nawet górki.
Jeśli nadal nie rozumiesz zawartości https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Guidelines oraz https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Automated_Edits_code_of_conduct to przeniosę tę dyskusję na poziom DWG. -
Comment from Rzezimierz
Ty tez nie do końca zrozumiałeś - nie zaimportowałem tych danych w sposób automatyczny! Owszem, zawzorowałem się PRNG, ale wszystkie dodawałem po kolei ręcznie. Kwestia poprawności wpisów w PRNG jest osobną sprawą, ale nie myl proszę jednego z drugim.
-
Comment from Rzezimierz
Odnośnie DWG, dodawanie danych z państwowego zbioru nazywasz wandalizmem? Moze popracujmy wspólnie żeby nie był on zbiorem "starych i nierzadko błędnych informacji"?
-
Comment from maraf24
To co zrobiłeś to jest import danych, które w sytuacjach duplikatów ręcznie integrowałeś stosując wadliwy algorytm.
To jednak nie ma znaczenia, skoro efekt nie jest prawidłowy. Nie zacząłem przecież tej dyskusji tylko dlatego, że wrzuciłeś tu dane z jakiejś bazy bez stosowania się do zasad importu, ale ze względu na liczne nieprawidłowości. Najbardziej mi się to rzuciło w oczy we Wrocławiu, bo tu mieszkam i dużo zmapowałem. Zapewne gdzie indziej nie jest lepiej.
Właściwie każdy punkt jest tutaj do poprawy.
Oczekuję od Ciebie jakiejś konstruktywnej propozycji jak te zmiany poprawić, bo ja na to nie ma czasu i wcale też nie chcę Ci zarzucać wandalizmu i doprowadzić do ich wycofania.Jeszcze wyjaśnienia do wcześniejszych uwag:
1. Pafawag - choodzi mi o czywiście o brak słowa "Górka". Samo Pafawag to nazwa dawnego zakładu pracy.
2. Niemiecka nazwa Wzgórza Paryzantów jako tłumaczenie nazwy polskiej jest ok i została tam dodana przez Niemca. Takie tłumaczenia częściej można spotkać w przypadku nazw ulic czy miejscowości.
3. Wzgórze Kilimandżaro - to jest wzgórze we Wrocławiu. Kilimandżaro - to jest góra w Afryce:)
natural=peak to jest szczyt, a nie góra lub wzgórze. Trzeba to brać pod uwagę w przypadku obcinania nazw z "gór," "wzgórz" czy "pagórków". -
Comment from maraf24
https://www.openstreetmap.org/node/2812596635
"Górka gazowni", która tu zniknęła, to jest bardzo lokalna nazwa, a w zasadzie opis. Ale jest czasem spotykana i należało ją zostawić choćby w loc_name, by Nominatim mógł po niej wyszukiwać.
"Wzgórze przy Ziębickiej" natomiast nie słyszałem, by ktoś używał i też mi wygląda to na opis. -
Comment from Rzezimierz
"Zapewne gdzie indziej nie jest lepiej" - konkretne zarzuty, a nie przypuszczenia. W przypadku Wrocławia miałem wątpliwości i to spore, ciesze się że pomogłeś mi je rozwiać i wspólnie osiągniemy konsensus.
Aaaa, odnośnie tego automatycznego importu - http://overpass-turbo.eu/s/lHm - czyżby w okolicach Kłodzka i w południowej części województwa przycięła mi się procedura importu? A może jednak ręcznie dodaje te punkty? Pomyśl... -
Comment from Rzezimierz
Poza tym - http://i67.tinypic.com/2zh0491.jpg
Czy tak wygląda osoby, która bezmyślnie importuje i korzysta jedynie z niepewnych, starych źródeł informacji? -
Comment from Rzezimierz
Poprawiłem według Twoich uwag, w przypadku gdybyś miał dalsze pozostaje do dyspozycji ;)
-
Comment from Rzezimierz
Odnośnie jeszcze tego natural=peak - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dpeak
Cytat: The top (summit) of a HILL or mountain.
Widzisz, przygotowałem się przed rozpoczęciem mapowania.
- Wzgórze Maślickie (4645191840), v1
- Szaniec Szwedzki (4645191841), v1
- Wzgórze Bendera (4645191842), v1
- Garbatka (4645191843), v1
- Zgorzel (4645191844), v1
- Piasek (4645191845), v1
- Piecowickie (4645191846), v1
- Sienica (4645191847), v1
- Górka Szczepińska (4645191848), v1
- Pogórze (4645191849), v1
- Liszno (4645191850), v1
- Kościelna (4645191851), v1
- Kłodna (4645191852), v1
- Gatne (4645191853), v1
- Mrozówka (4645191854), v1
- Józefinka (4645191855), v1
- Skórnik (4645191856), v1
- Mydlicka Góra (4645191857), v1
- Zakrzyckie (4645191858), v1
- Lisik (4645191859), v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |