Changeset: 46606985
kruispunt aangepast in Gulpen, fietsen in beide richtingen?
Closed by Heer_TIE
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from HenkL
Volgens mij een onjuiste wijziging. Alleen aan de westkant ligt een fietsstrook aan de weg geplakt, aan de oostkant is er een apart fietspad (ook zo ingetekend).
-
Comment from eggie
Het was goed gemapt http://overpass-api.de/achavi/?changeset=46606985
Heer_Tie.. 'k denk dat je in de war raakt door dat cycleway:left, maar de richting van de weg is van zuid naar noord. Elke weg heeft een richting. heeft niets te maken met eenrichting overigens.
right moet er dus weer vanaf.
Overigens wordt shared_lane niet gerenderd. (fiets-suggestiestrook) -
Comment from eggie
Het was dus goed voordat Heer_Tie iets veranderde.
-
Comment from Heer_TIE
Ik ben nieuw in OSM en heb dus blijkbaar een fout gemaakt. De situatie ter plaatse ken ik niet zo goed, dus is het al geen goed idee om iets aan te passen maar ik had een probleem om onder te brug door te fietsen van de Ingerborgergracht over de molenweg naar het zuiden toe... Het werkte niet. Ik probeerde alleen de Molenweg 2 richtingsverkeer te maken voor fietsers.
Ik neem de rechterlane weer weg, maar hoe geraakt mijn probleem dan opgelost?
Groeten,
Geert
PS: hoe wisten jullie zo rap dat ik een fout gemaakt heb? :-) -
Comment from HenkL
Merkwaardig dat een routeplanner het daar niet goed doet (welke?)
Ik zag dat je al gecorrigeerd hebt, mooi zo.Overigens zie ik nu dat shared_lane eigenlijk ook niet klopt, het moet zijn:
cycleway:left=lane
(zie wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:cycleway)We letten een beetje op bijdragen van nieuwere deelnemers, omdat er de laatste paar maand wat 'vandalisme' plaatsvond.
Voor details, zie:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=57150Vr.groet,
Henk -
Comment from Heer_TIE
Henk, ik gebruik basecamp met de OFM(EU2016-08-06) kaart. Ik was LF06 aan het uittekenen op mijn Garmin
Goed dat er een beetje sociale controle is. Ik wou het zelf controleren maar jullie waren me te vlug af.
Het fietspad op de oostkant is blijkbaar éénrichtingsverkeer (alleen naar het noorden).
Het fietspad naast de molenweg (de left lane) wordt precies niet herkend als fietspad. "shared lane" begrijp ik niet goed, maar als ik naar de andere opties kijk, lijkt "lane" me wel correct gezien er ook "opposite_lane" bestaat. Ik heb het zo aangepast, maar zoals reeds eerder gezegd "ik ben nog een groentje" :-) -
Comment from eggie
... en meld je zeker op het forum. Je kunt jezelf voorstellen onder het draadje "Welkom." Hier zitten ook de experts. Voordat je OSM onder de knie hebt ben je wel even bezig. het is leuk, maar ook een kwestie van doorzetten.
Op het forum vind je altijd hulp als iets is misgegaan. 'k Heb zelf wel eens een heel eiland onder water gezet. :) -
Comment from eggie
'k zal het eens uittesten met de europakaart van OFM.. uitslag volgt.
-
Comment from eggie
'k heb het opgelost. Op een klein stukje stond bicycle=use_sidepath Dat is hetzelfde effect als bicycle=no.
-
Comment from Heer_TIE
We leren weeral bij. Dank.
-
Comment from eggie
A.s zaterdag de OFM Benelux downloaden. Dan routeert het weer. je kunt ook de instelling op voetganger zetten. Alleen pakt die dan de verkeerde kant van het fietspad.
Bicycle=use-sidepath gebruiken we om de routering naar het fietspad te dwingen. bicycle=no alleen gebruiken als het witte bord met de rode rand en het fietsje midden in er staat. -
Comment from eggie
cycleway=lane gebruiken als het een echte fietsstrook betreft. Er staat een fietssymbol op het wegdek getekend. cycleway=shared_lane is een fietssuggestiestrook en heeft rechtspositioneel geen enkele betekenis. Hij bestaat niet in de wegen- en verkeerswet.
-
Comment from eggie
Nu is dat lane dus niet goed. want dat rendert aan twee kanten op de OFM.
Omdat de richting van de weg zuid noord is moet er als er echt een lane is met een fietsje cycleway:left - lane op.
Dat rendert dan wel. Helaas in je (garmin )gps precies verkeerd om, maar dat heeft een andere reden. -
Comment from eggie
Het is nu goed...
-
Comment from Heer_TIE
Verdomd moeilijk... :-) maar zoals je al aangaf: kwestie van doorzetten...
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |