Changeset: 47600084
Park zonder naam
Closed by ObliviousCT
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Tip: De bedoeling is dat je zo'n leisure=park helemaal los over de landuse legt. Daarin kun je de landuse intekenen. grass, forest, playgrounds, water e.d.
Je kunt een recenteren luchtfote op de achtergrond plaatsen. ook in iD. De url is
http://whoots.mapwarper.net/tms/{zoom}/{x}/{y}/Actueel_ortho25/http://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/wms?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Actueel_ortho25&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}
Ik maak even los van de landuse en water. Anders geeft dat later problemen.
Leisure is dus wat je er doet en landuse is wat je ziet.
Je kunt gerust reageren. ...geen probleem. -
Comment from eggie
leisure park losgemaakt van wegen en landuse
-
Comment from eggie
landuse grass ook losgemaakt van wegen. We nemen je niks kwalijk overigens. Het probleem is als de boel vastgeplakt zit komt alles mee bij verschuiven.
-
Comment from eggie
Wanneer je landuse=grass en evt natural=scrub intekent mag dit wel aan het water plakken, maar niet aan de wegen. Je kunt als je het afhebt het park als hyperlink op het forum zetten en dan is er altijd wel iemand die wil kijken.
-
Comment from ObliviousCT
Hey eggie, bedankt voor alle input. Fijn dat je me helpt met de aanleg van het park in OSM. Ik heb dit nooit eerder gedaan en ga mijn best doen om de tips proberen te gebruiken. Ik begrijp niet hoe ik punten kan 'verleggen'..
-
Comment from ObliviousCT
De url werkt overigens niet bij mij. De reden waarom ik nog weinig landuse heb gemapt is inderdaad omdat ik niet goed weet wat het precies is.. Bijvoorbeeld net ten oosten van de wielerbaan. Ik heb nu geprobeerd om van het grasland zoveel mogelijk één geheel te maken, maar wilde niets veranderen aan het deel dat er al was voordat ik het park probeerde te maken. Al je input en hulp is welkom.
-
Comment from eggie
Je kunt beter .. zeker als je doorzet.. direct overstappen op editor JOSM. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:JOSM/Guide
Dan heb je direct de goede achtergrondfoto van Nederland (kadaster pdok 2016)
Josm is best lastig, maar heeft veel meer mogelijkheden en een validator. Wanneer je osm onder de knie hebt ben je vele uren verder. ook met iD.
Filmpjes van werken met iD vind je bv hier. http://www.openfietsmap.nl/osm
Zelf werk ik al jaren met Potlatch2 (ooit met 1 begonnen) Nu gebruik ik JOSM erbij voor de moeilijke zaken zoals dat losmaken. JOSM heeft ook een validator. Dan kun je niet verkeerd uploaden en worden je fouten zichtbaar.
De oude 3dshapes kan hier wel weg.. geen probleem. Die is achterhaald.
Dat park laat je gewoon zo staan en je vult de landuse in. De paden hoeven niet vrij te liggen in zo'n park. Je kunt alles één geheel maken als gras en dan waar bosschage is natural=scrub er over leggen.
Probeer het zelf dan kijk ik later wel weer.
Succes... - Comment from eggie
-
Comment from ObliviousCT
Als ik het via JOSM probeer, krijg ik de volgende foutmelding:
"Bewerken is mislukt. Zorg dat JOSM of Merkaartor is geladen en dat de instelling voor Remote Control is ingeschakeld"
Ik gebruik voor nu gewoon even wat ik gewend ben, ik wil met name dat park langs de N11 in kaart brengen. Daarna zien we wel weer verder :)..
-
Comment from eggie
Je "moet" echt eerst josm geïnstalleerd hebben.
Dan een gebied downloaden. Pijltje naar beneden.
Met de rechtermuis door de kaart scrollen en met de linkermuis een niet te groot gebied selecteren.
Het lijkt ingewikkeld in het begin.... -
Comment from ObliviousCT
Ik gebruik voor nu even wat ik gewend ben, geen idee of ik nog doorga met mappen in de toekomst na dit park. Blijkbaar kunnen jij en andere mappers de finesse aanbrengen met een betere luchtfoto. Voor nu een vraag.. Kun je =landuse=water en landuse=gras, wel of niet over wegen heen leggen, of beter van niet? Ik begrijp inmidels dat je landuse niet aan wegen vast wilt leggen, maar wel aan water.. En dat het park er losjes overheen gelegd wordt. Ook snap ik inmiddels hoe ik punten kan verplaatsen..
-
Comment from eggie
Zelf laat ik de wegen altijd vrij. Dat is nog een gewoonte vanuit de import van de 3dshapes. Kijk maar eens naar de bossen. Je kunt de percelen zo herkennen.
De meeste wegen dus vrijhouden van landuse. Er groeit immers geen gras op de weg. In zo'n park maakt het niet zo uit.
Water mag nergens op. Op gras rendert het wel, maar op bos zie je een mix van bomen en water. Niet de bedoeling dus.
Wanneer water onder een weg loopt is de weg een brug. bridge=yes, layer=1. Of het water is een duiker. waterway=canal, ditch, drain, stream e.d. met tunnel=culvert, layer=-1
Water met van alle kanten verschillend landuse geen probleem. Leg je water in één vlak dan wordt het ingewikkeld. Daar zou ik me nog maar niet mee bezig houden.
Het gras is dan een outer in een relatie tot het water dat inner is.
Voorbeeld: http://www.openstreetmap.org/#map=17/51.77726/4.74118
Loopt de weg door het water dan moet je dus door het water. highway=ford.
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.07241/5.64380
Zal in Alphen sinds de Middeleeuwen niet het geval zijn. In België zie je dat meer. -
Comment from eggie
Ziet er goed uit. Residential en park kan trouwens wel over het water.
-
Comment from ObliviousCT
Thanks, ik doe mijn best haha. Ik probeer toch met JOSM aan de gang te gaan, want heb gewoon een recente luchtfoto nodig om paden toe te voegen.. Maar ik krijg het niet werkende. JOSM gedownload, JAVA update gedaan en het gebied gedownload in JOSM. Maar hoe stel ik de remote contol optie in??? Ik wil zegmaar vanuit openstreetmap.org direct editten via JOSM...
-
Comment from ObliviousCT
Volgens mij is het me gelukt, ik ga proberen een paadje aan te leggen en te uploaden
-
Comment from eggie
Dan ben je al verder dan dat ik oit ben gekomen. Vanuit osm werk ik standaard met potlatch. Met JOSM ga ik gewoon naar de locatie. Goed voor de aardrijkskundige kennis. :)
-
Comment from ObliviousCT
Ik ben zeer benieuwd hoe het er nu uitziet in OSM. Upload succesfull
-
Comment from eggie
Keep right rendert iets sneller. Heb je gelijk een foutenanalyseprogramma. https://www.keepright.at/report_map.php?zoom=17&lat=52.11391&lon=4.64175&layers=B0T&ch=0%2C30%2C40%2C50%2C70%2C90%2C100%2C110%2C120%2C130%2C150%2C160%2C170%2C180%2C191%2C192%2C193%2C194%2C195%2C196%2C197%2C198%2C201%2C202%2C203%2C204%2C205%2C206%2C207%2C208%2C210%2C220%2C231%2C232%2C270%2C281%2C282%2C283%2C284%2C285%2C291%2C292%2C293%2C294%2C295%2C296%2C297%2C298%2C311%2C312%2C313%2C320%2C350%2C370%2C380%2C401%2C402%2C411%2C412%2C413&show_ign=1&show_tmpign=1
Wellucht krijg je toch de smaak te pakken en hebben we er een mapper bij.
Ways (2)
Nodes (16)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |