Loading...
Changeset: 48887979
Vejdirektoratet har ændret i henhold til at ruten var indtegnet forkert har altid gået ad Fuglesangsalle.
Closed by Mette Dam
Tags
build | 2.5-7-gbd74430 |
---|---|
created_by | Potlatch 2 |
version | 2.5 |
Discussion
-
Comment from DK7080BE
Skal Pilgrimsruten (EuroVelo 3) i Vejen ikke gå hen ad Plantagevej i stedet for op ad Søndergade. Som det er nu, er der et hul i ruten.
EuroVelo 3:
https://www.openstreetmap.org/relation/1911568#map=16/55.4740/9.1415 -
Comment from Hjart
Ændringen her har skabt to huller i ruten. Både oppe ved Jættehøj og ved Plantagevej. Jeg vil se om jeg ikke kan finde tid til en rekognosceringstur, for at finde ud af hvordan ruten reelt hænger sammen nu.
Relations (9)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |