Changeset: 49637751
lekkie zmiany w ścieżkach leśnych, dodano drogi leśne, uzupełniono nazwy dróg pożarowych
Closed by JulesGabrielVerne
Tags
created_by | iD 2.2.2 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maciek-szn
Jesteś w stanie podać jakieś oficjalne źródło, na podstawie którego ciągle przywracasz nazwę "aleja Spacerowa" całej ścieżce dookoła jez. Głębokie?
-
Comment from JulesGabrielVerne
Taką nazwę nadał już ktoś wcześniej. Ja tylko poprawiłem i rozszerzyłem tą trasę. Możesz na google maps zobaczyć że takowa trasa jest wyznaczona! https://www.google.pl/maps/@53.474187,14.4831106,3a,15y,248.44h,82.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sg1oVBv_FqbImyfUL7FKP1A!2e0!7i13312!8i6656
A czy nosi nazwę "aleja Spacerowa" tego nie wiem, ale jak najbardziej pasuje.
Dodam przy okazji, że wszystkie moje zmiany które nanoszę na OSM nanoszę na podstawie lokalnych obserwacji. -
Comment from JulesGabrielVerne
A przy okazji. Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie linii 495963397 (którą ja utworzyłem) nadałeś nazwę "aleja Spacerowa"?
-
Comment from maciek-szn
No właśnie chodzi o to, że ja kilka razy w ostatnim czasie ograniczałem tę nazwę tylko do oficjalnie nazwanego tak odcinka, a ona potem powracała na prawie całą ścieżkę.
Jeśli chodzi o nazwę, to cytuję z maila, którego kiedyś dostałem z UM: "Nazwa aleja Spacerowa ( a nie ulica Spacerowa ) została nadana - Uchwałą Nr VIII/71/70 Miejskiej Rady Narodowej w Szczecinie z dnia 29 czerwca 1970r. – drodze spacerowej biegnącej od Al.Wojska Polskiego w przedłużeniu ul.Kąpieliskowej przy jez.Głębokie".
Przebieg jest naniesiony na miejskim Geoportalu, który w tym momencie jest chyba najlepszym źródłem informacji na ten temat - http://geoportal.szczecin.pl/mapa/
-
Comment from JulesGabrielVerne
diverpl, masz rację. Jednak to co jest na Geoportalu ni jak ma się do rzeczywistości. Przedłużenie Kąpieliskowej to mała zarośnięta ścieżka. Bardzo prawdopodobne, że ktoś się pomylił z nanoszeniem jej na geoportal. Poszukam tej uchwały.
Nie można też ślepo ufać geoportalowi jeżeli dane w nim są nie logiczne.
Przejeździłem tamte okolice rowerem z włączonym śledzeniem trasy i to co jest naniesione to 95% stany zastanego. Będę tam jeszcze niedługo to porobię w razie czego fotki. Te ściezki (na czerwono) sa na prawde wąskie i często z mocno wystającymi korzeniami.
-
Comment from maciek-szn
No ja wiem, że błędy mogą być. Sam kilkanaście zgłosiłem. Jest też prawdopodobieństwo, że od lat 70. ścieżka po prostu zarosła.
Mi bardziej chodzi o to, że z danych z Geoportalu wynika, że po południowo-zachodniej stronie jeziora jest to już ścieżka bez nazwy.
- 501424293, v1
- 501424294, v1
- Miodowa (501424295), v1
- 501424296, v1
- dojazd pożarowy nr 41 (501379287), v2
- 215325795, v4
- Dojazd pożarowy nr 11 (215325799), v3
- Dojazd pożarowy nr 12 (23460068), v15
- Dojazd pożarowy nr 12 (218423111), v3
- dojazd pożarowy nr 26 (485413594), v2
- Miodowa (206402675), v14
- dojazd pożarowy nr 25 (110576120), v4
- 55962084, v6
- 213408385, v3
- 499848924, v2
- Arkońska (110576137), v8
- 499848925, v2
- dojazd pożarowy nr 15 (179041152), v8
- dojazd pożarowy nr 15 (483313183), v2
- 495963397, v5
Relations (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |