Changeset: 49699920
Oslo: Updated "express" cycleways at Disen
Closed by NKA
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12275 nb) |
---|---|
source | Elveg |
Discussion
-
Comment from Tractor
Jeg er usikker på om det er riktig å bruke lanes=2 på sykkelveger. Sykkelfelt på vanlig veg regnes normalt ikke som "lane". Vet ikke hvordan det da blir med felt på en sykkelveg...
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:lanes -
Comment from NKA
Jeg måtte også sjekke på forhånd og mener at dette er riktig. Jeg har bare lagt inn lanes=2 der sykkelveien er oppmerket med 2 distinkte felt for de to kjøreretningene med gul stripe i mellom.
Sykkelfelt på vanlig veg kan godt være en egen lane (men behøver ikke), se f.eks. her: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lanes#Crossing_with_a_designated_lane_for_bicycles
Noen av disse ekspress-sykkelveiene i Oslo var allerede tagget med lanes=2, så andre må også ha tenkt slik. Det har ikke vært så vanlig frem til nylig, men det blir nok flere av slike sykkelveier fremover.
-
Comment from NKA
Jeg sjekket litt videre. I følge Overpass Turbo er det 3.000 cycleways globalt som også har lanes=2, blant annet den kjente "Venice Beach bike path":
https://www.wheredoitakethekids.com/wp-content/uploads/2016/11/theStrand-07.jpg -
Comment from Tractor
OK, jeg gir meg! :-)
Ways (1)
Nodes (21-23 of 23)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |