Changeset: 50615320
Dit is geen doorgaande weg.
Closed by GerardterB
Tags
created_by | iD 2.3.2 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Op zich goed getagd, maar routeplanners en gps apparatuur zien die bollard niet staan. Ik splits dan de weg en zeg een kleinstukje van de weg op motor_vehicle=no en als motoren er wel mogen komen op motorcar=no .
Vaak staat er wel bicycle=yes op bollards.
Maar wel of niet een tag.. de gps houdt er nog geen rekening mee.
Doe je het zelf? -
Comment from GerardterB
Hallo eggie, dankjewel voor je hulp. Een stukje hoger op Erve Escher staat ook een bollard (of eigenlijk paaltjes, maar dat komt op hetzelfde neer). Ik heb geprobeerd dat voorbeeld te volgen. Daar zie ik geen stukje weg met andere opties qua verkeer, of mis ik iets? De paaltjes staan exact tussen Erve Escher 11 en 9, dus 11 is vanaf links te bereiken en 9 vanaf rechts. Kun jij dit goed zetten zodat ik kan zien wat je bedoelt?
Groeten,
Gerard
-
Comment from eggie
Nou.. ik heb net gecheckt met de nieuwste osm generic routable (autokaart)
De bollard tussen huisnummer 23 en 21 houdt gewoon autoverkeer tegen. Hij staat op motorcar=no ..
De zuidelijke is natuurlijk nieuw dus nog niet te testen. Hij zal geen auto's tegenhouden ondanks dat hij op motorcar = no staat, want hij was niet vastgemaakt aan de weg. Ik heb 'm nu vastgemaakt. Een stukje weg op slot zetten hoeft dus niet meer. -
Comment from eggie
mororcar=no zou dan toch voldoende moeten zijn.
Op de fietskaart openfietsmap maakt het niet uit of er wel of niet bicycle=yes op staat.
Bij de voorkeuze in editor JOSM krijg je op een bollard standaard bicycle=yes en foot=yes mee. Dat is de toonaangevende editor op het moment dus die twee tags kun je er altijd bijzetten. (maar dan moet moped en mofa yes er ook bij)
Vraag voor het forum denk ik.
De renderer (kaartenmaker) bepaalt overigens de regels van het routeren. Dat doen wij dus niet. -
Comment from GerardterB
Ik heb bewerkt met ID. Hoe maak je dan het object vast aan de weg?
-
Comment from eggie
Geen idee :) iD is een kleine ramp en alleen geschikt voor simpele zaken al wordt hij nog steeds verder ontwikkelt. Gewoon overstappen op JOSM
In potlatch2 (ook simpel) maak ik een nieuwe node op de weg Shift -muisklik en dan kopieer ik de inhoud van de losse node naar de nieuwe node. Die word dan een identieke node. Sta op de oude node.. ga naar de nieuwe node en dan toets-rGewoon starten met JOSM. Het lijkt of je dan helemaal opnieuw moet beginnen, maar alles went.
Even instellen naar persoonlijke voorkeur.
Kaartweergave standaard, als potlatch2, colorized bicycle routes, wandelknooppuntnet, openbaar vervoer.
Op het forum kun je alle hulp krijgen.
(editor josm stap voor stap)
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710 -
Comment from eggie
De ervaren mappers op het forum zijn bijna allemaal op den duur overgestapt naar editor JOSM.
-
Comment from GerardterB
Geen probleem, als je net begonnen bent is overstappen niet zo moeilijk :)
Ik ben al een tijdje aan het editen in Waze dus ik heb wel wat ervaring, maar OSM is toch wel even wat anders. Ik zal waarschijnlijk voorlopig niet heel veel editen in OSM, maar de lokale fouten die ik zie probeer ik eruit te krijgen.
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |