Changeset: 53108197
reverted due to deleting landuse and create parkedits
Closed by eggie
Tags
created_by | reverter;JOSM/1.5 (12921 nl) |
---|---|
source | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
Discussion
-
Comment from alphensebezorger
Hoi Eggie,
Was het verwijderen van het nieuw ingetekende park wel echt nodig? Er zijn geen landuse-gebieden verwijderd, naam is toegevoegd. Ik zou denken dat met wat kleine correcties dit een goede toevoeging aan OSM zou kunnen zijn. Kun je uitleggen (eventueel bij de originele changeset: 53106806) waarom je besloten hebt dit park compleet te wissen?
-
Comment from eggie
'k Denk dat je gelijk hebt.
Het waren allemaal extra tags geworden met Leisure park en Leisure = benches. Ik zal de naam van het park over het hele gebied zetten.
Reverten heb ik van nieuw naar oud gedaan anders krijg je volgens mij conflicten. Ik kijk nog even. -
Comment from eggie
'k Heb Leisure=park over alle landuse heengelegd. Bij mij commentaar heb ik proberen uit te leggen hoe je een park tagt. Je hoopt dan dat de mapper het oppikt. De notes had ik even niet gezien. Naam Devotenpark toegevoegd.
-
Comment from eggie
Nog wat bomen toegevoegd. Wat ik probeer is om mappers die reageren dan te helpen om zo'n park goed te mappen.
Vaak volgt helaas geen reactie.
ook geef ik steeds een voorbeeld van een park met een losse Leisure=park
Maar hier was wel degelijk de landuse=grass omgezet in park.
Reverten kan volgens mij alleen in volgorde in het zelfde gebied. Het is steeds een afweging en soms ontbreekt ook het geduld. :) -
Comment from alphensebezorger
Oke, een gevalletje bijkomende schade bij reverten dus. Conflicten ontstaan trouwens alleen als een OSM-element (node,way of relation) al veranderd is, terwijl je een 'oude' versie bewerkt. Het nieuw ingetekende gebied met o.a. de tag leisure_2=benches (https://www.openstreetmap.org/way/533863632) is daarna niet meer veranderd totdat jij het wiste. Dat kon dus geen conflict opleveren. In andere changesets was reverten inderdaad de aangewezen methode.
Dat je het geduld niet hebt om dit soort details uit te zoeken, vind ik een sterk argument. Je hebt het druk genoeg met alle beginnende mappers. Toch moeten we ervoor waken de beginners niet weg te jagen door te veel te reverten. Reverten moet een uiterst middel zijn, en goed gemotiveerd worden in communicatie met de mapper. Iets meer tijd geven om te reageren lijkt me ook reƫel, niet iedereen leest en typt even snel. Het blijft een lastige balans tussen opvoeden, verwelkomen, repareren en gebrek aan reactie. Hulde voor je onvermoeibare inzet hierin.
Op de lange termijn is OSM het meest gebaat bij een groot aantal actieve mappers, dat deze als beginner veel fouten, slordigheden e.d. maken is nauwelijks te vermijden. Dat moeten we dan maar op de koop toenemen.
-
Comment from eggie
Gelukkig krijg ik wel een reactie op de nieuwste parkedit.. http://overpass-api.de/achavi/?changeset=53120981 bij Gouda Het niet direct ingrijpen bij schade vergt een hele administratie en achter de feiten aanhollen. Hopelijk komen er een paar "verwelkomers" bij.
Ook gaan een aantal HOT mappers verder in Nederland... ja.. en dan is mappen opeens lastig door de 3dshapes.
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |