Changeset: 53840349
poprawki i uzupełnienia: budynki, przypisanie adresów do budynków
Closed by wmyrda
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13053 pl) |
---|---|
source | Geoportal: Ortomapa 2017, BDOT, knowledge |
Discussion
-
Comment from KrzysztZ
Witam, z jakich materiałów korzystałeś, mapując budynki w miejscowości Przyszów i kilku okolicznych? Zostały naniesione dopiero przed 4 miesiącami, a brakuje wielu budynków widocznych na podkładzie Geoportal-ortofotomapa zdjęcia lotnicze oraz na podkładzie lokalnego geoportalu stalowowolskiego-budynki. Jest za to naniesionych trochę budynków nieistniejących. Masz zamiar wrócić w najbliższym czasie w te okolice, czy próbować pomału samemu uzupełniać w wolnych chwilach?
-
Comment from wmyrda
Spokojnie możesz dodać brakujące które widać na podkładach ORTO Geoportalu. Co do nadmiarowych to zawsze jest pytanie czy są to nowe budynki, które jeszcze nie widoczne są na ORTO a wprowadzone są do podkładu BDOT, czy też są to stare już wyburzone. Podkładów ORTO w JOSM (którego polecam do wykonywania edycji w Openstreetmap) nie brakuje także spokojnie można pomiędzy nimi porównać i wyciągnąć wnioski czy też nadmiarowe obiekty należy zostawić czy też usunąć.
-
Comment from KrzysztZ
Korzystam w kolejności:
- z geoportalu lokalnego
- z ortofotomapy - zdjęcia lotnicze (na moim terenie z roku 2015)
- z własnych obserwacji, ew. tylko do weryfikacji istnienia budynku - google maps, w mojej okolicy z wiosny 2017.
Geoportal stalowowolski jest już skonfigurowany w podkładach JOSM, gdybyś chciał kiedyś mapować w tarnobrzeskim - jest trochę schowany ale wydłubałem adres serwera WMS:
http://91.231.169.246/isdp/scripts/isdp.dll/wms?REQUEST=GetCapabilities&SERVICE=WMS
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |