Changeset: 54238243
Missing roads (cycling/walking), landuse, infiltration basins and playgrounds added in a part of Leesten Oost.
Closed by Whoazzup
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13170 en) |
---|---|
source | PDOK aerial imagery |
Discussion
-
Comment from eggie
Welkom bij OSM per PB verstuurd
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Welkom_op_OSMJe gebied van je edit is zo groot omdat je zaken plakt aan de resisential van Zutphen. footway=sidewalk is een tag niet niet wordt gebruikt om voetpaden te taggen. Dat rendrt niet. parallelvoetpaden worden niet getagd behalve als er een groenstrook tussen ligt. Leisure park is geen vervanging voor landuse.
Het is een functie voor een gebied. het gaat er juist om de landuse grass, forest, e.d. te mappen. Dus wat je ziet.
Probeer je edits in het begin beperkt te houden.
Dit was je edit.
Ik kijk even naar je edits. -
Comment from eggie
footway sidewalk heb ik verwijderd. dat is geen tag om een highway=footway te mappen. Het is een extra tag om aan te geven dat het om een trottoir gaat in combinatie met highway=footway. Dat rendert wel.. Maar parallelvoetpaden worden niet getagd.
De residential heb ik losgemaakt van je edits. De Leisure parks heb ik omgezet in landuse grass.
Wanneer je nog vragen hebt stel ze gerust. ...alle begin is moeilijk. -
Comment from Whoazzup
Bedankt voor je feedback. Hier in de buurt was de kaart nog zo achterhaald dat ik alles was gaan toevoegen wat nog ontbrak. De engelse wiki erbij gepakt waar de tags voor dienen. Ik had het inderdaad beter in stukjes kunnen doen. Dus waar een voetpad grenst aan de weg wordt helemaal geen tag opgenomen dat er een voetpad bestaat? Ik twijfelde inderdaad over landuse grass. In de wiki stond juist dat die ergens anders voor bedoeld was. Later bedacht ik me nog iets wat mogelijk fout is. Ik heb naast Plaza een strookje gedefinieerd. Dat is geen gras, maar dat is wel een stukje ten behoeve van ontspanning zeg maar. Daar kan je lekker langs het water zitten. Het is geen groen, wel beton. Wat voor tag kan je zo'n stukje het beste geven? Nog een vraag: ik zag dat hij P op die kleine parkings zet. Hoe zou je die stroken met parkeerplaatsen definiƫren? Of gewoon helemaal niet in het model opnemen?
-
Comment from Martin Borsje
Ik zou kleine stroken met parkeerplaatsen zeker niet taggen. Ze hebben enerzijds geen publieke functie en anderzijds willen we toch de kaart niet verzadigd van 'P's zien?
-
Comment from eggie
Het toverwoord is alles mag, maar dan hadden we nooit zo'n kaart gekregen als nu. Het toverwoord nu is consensus. Met elkaar komen we eruit. :)
Zo'n recreation gebied van beton zou je als een vlak kunnen tekenen met highway=pedestrian en area=yes. ..dan rendert het al een beetje als beton.
surface=concrete kan er ook bij.
Wanneer je er dan nog met de fiets mag komen zet je bicycle=yes erbij.
In het begin is OSM heel onoverzichtelijk, maar dat komt vanzelf door veel te vragen en te doen.
Het was eigenlijk best aardig gelukt zo. Die parkeervakken zou ik niet doen, zoals Martin al zei.
Kijk ook goed rond op het forum.. dan weet je wat er allemaal speelt.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
De lokale mapper in je buurt is Commodoortje... bij hem kun je ook terecht met vragen.
Strookjes onbestemd groen kun je ook taggen met landuse=village_green Op de Engels wiki is dat dan weer zoiets als een Brink. Mapse! -
Comment from Martin Borsje
De discussie in dit forum over village green neigt toch meer naar de Engelse definitie, te weten een centraal, publiek grasveld in een stad of dorp (de 'brink'). Om een strok gras langs een weg village_green te taggen?
-
Comment from eggie
Het ging ook meer over van die onbestemde stukjes waar ook plantjes e.d. in groeien en werd veel gebruikt als gemeentegroen, maar wel met een tag met een van oorsprong heel andere insteek. landuse=grass is prima, maar dekt ook niet altijd de lading.
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |