Changeset: 54358251
Added landscaping between Beatonstraat and Hawkinstraat
Closed by Whoazzup
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13170 en) |
---|---|
source | PDOK aerial imagery |
Discussion
-
Comment from eggie
Oke.. goed bezig. Tip: wanneer je aangeeft sidewalk=both hoeft dat niet als er al een trottoir is getekend zoals in de Hawkinsstraat. Dat zou dus sidewalk=right moeten zijn. Die linker is al fysiek getekend.
Goed kijken naar de richting van de weg voor left of right, maar dat heb je wel door denk ik. -
Comment from Whoazzup
Ehm welke weg bedoel je? Ik heb nog geen sidewalks toegevoegd. Misschien een ervenis van een stuk weg wat er al lag dat hij die attributen mee heet genomen in mijn weg?
Ik ben heel bewust aan het opletten dat ik niet overbodig voetpaden teken. Er zijn hier in de wijk nogal wat losse paden. Dan ligt er aan een kant van de weg een trottoir (zou sidewalk kunnen zijn), maar iets verderop ligt nog een los voetpad (vaak aan de andere kant van een stuk gras of een wadi). Die laatste vind ik wel toegevoegde waarde hebben om te taggen, omdat je daar ook alleen kan komen via de "bruggetjes".
Twee vragen: als een voetpad los ligt mag ik die apart taggen toch? Als er een stuk gras of zo'n wadi tussen zit. Hoe zit dat met parkeerplaatsen? De Canadasingel heeft bijvoorbeeld aan de kant van het water een trottoir, die zou ik met sidewalk kunnen taggen. Aan de andere kant ligt achter de parkeerplaatsen ook een stoep. Mag ik die dan los taggen als voetpad of moet ik die ook zien als sidewalk? Er zitten dus parkeerplaatsen en stukjes openbaar groen tussen. Mooi voorbeeld Canadasingel tussen Hawkinstraat en Laan van de Highlanders.
En dan de bruggetjes over de wadi's. Is het gebruikelijk om die ook los te taggen? Of leggen we daar "gewoon" een voetpad neer zoals ik nu heb gedaan?
-
Comment from Whoazzup
Ik heb ondertussen gezien dat die tags idd al op die hoofdwegen zaten. Netste is om inderdaad het juiste trottoir te benoemen als sideway. Maar vragen blijven staan. Ben benieuwd naar je reactie.
-
Comment from eggie
Zal zo eens kijken. Wanneer er geen paden naar een brug lopen kun je deze als man_made=bridge, layer =1 tekenen.
Op de kaart verschijnt dan wel het woord bridge. Je kunt ook bridge=yes op een path tekenen, maar dan krijg je weer foutmeldingen als ze niet verbonden zijn.Ben even druk bezig met het terugdraaien van parken :)
Die sidewalks zal wel een erfenis zijn.
Dus de tag aanpassen.
Losse parallel voetpaden alleen tekenen als er een groenstrook tussen ligt. dan ook de staatnaam erop. -
Comment from Whoazzup
Ok bedankt dan haal ik dat voetpad bij de Beatonstraat weg. Dat is dan meer een sideway. Nadat ik hem had opgeslagen viel het me zelf ineens op dat ik 'm daar had ingetekend. De overige padden zijn wel gescheiden met groen. Mbt de bruggetjes: die liggen gewoon in de voetpaden, dus daar kan ik dan normale bridges in zetten. Parallelle met groen gescheiden voetpaden dus naam van de weg geven waar ze bij horen? Ik zal straks even eea corrigeren, zodat de sideways kloppen en de betreffende voetpaden een naam hebben.
-
Comment from Whoazzup
En succes met ontparken
-
Comment from Whoazzup
Oh losse bomen die langs zo'n weg staan doen we niks mee verder toch?
-
Comment from eggie
natural=tree op een node .. Je kunt zelfs aangeven of de blaadje vallen, de soort. Dat gaat heel ver.
Er zijn ook biologen die mappen.
Zie Engelse wiki features -
Comment from eggie
.. en bomenrij natural=tree_row
-
Comment from Whoazzup
Ok dus eigenlijk zeg je: ga je gang? ;-)
Mbt die Hawkinstraat. Ik zal zo eens gaan kijken. Maar op de beelden lijkt het erop dat je aan beide kanten een trottoir hebt (sideways=both) maar dat je verderop ook nog een voetpad achter de wadi's hebt liggen. Ik zal zo checken of dat idd het geval is. Dan zou je hem op both kunnen laten staan toch?
- Comment from eggie
-
Comment from Whoazzup
Ik had de bomen idd op de wiki (en in sommige steden) zien staan. Ik zag ze bijna niet op de kaart, dus dacht dat het werd gezien als overbodig.
-
Comment from Whoazzup
De tree_row had ik idd al 2x toegepast (berghegelaan).
-
Comment from eggie
http://demo.f4map.com/#lat=51.7773991&lon=4.6601812&zoom=17&camera.theta=65.939&camera.phi=11.163
Hier zie je de bomen terug.
-
Comment from Whoazzup
Het is in een paar straten inderdaad zo dat er aan beide kanten van de weg een trottoir zit gevolgd door een groenstrook (wadi) met wandje en daar achter een voetpad waar je alleen kan komen via bruggetjes... dus ik zou daar wel een voetpad willen laten liggen met op de weg sideways=both. Dat is namelijk de echte situatie
-
Comment from eggie
sidewalk :)
-
Comment from Whoazzup
Lol haha ik wist dat er iets fout ging :-) Was een tikkeltje te gehaast met het berichtje :-P
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |