Changeset: 54533797
dubbele lijn, eiland <> water
Closed by StephanDarda
Tags
build | 2.5-7-gbd74430 |
---|---|
created_by | Potlatch 2 |
version | 2.5 |
Discussion
-
Comment from eggie
Dag Stephan, land in water mappen is echt lastig. Je ziet het niet op alle kaarten, want zo'n eiland hoort in een relatie te liggen met inner en outer. Ook is het eiland geen park. Probeer wel de landuse te tekenen.
Ik kijk even. Met potlatch2 kun je wel multipolygonen maken, maar dat gaat niet van harte, Ik kijk even.. -
Comment from StephanDarda
Dat heb ik gemerkt; ik krijg het niet "boven water"
-
Comment from StephanDarda
hoopte al dat je zou reageren, weet je hoe je dat kan corrigeren?
-
Comment from StephanDarda
natural=coastline heb ik gevonden op het forum
-
Comment from eggie
Stephan.. ik draai je changesets terug, want zoals je ziet rendert het allemaal niet meer.
De schade is te groot om te herstellen.
Landuse en water is niet iets voor startende mappers. Je moet dadelijk maar eens even kijken. Hoe dat er dan uit ziet. Even niet mappen hier. -
Comment from StephanDarda
het leek verdikkie goed te gaan.
-
Comment from StephanDarda
stop er wel mee.
-
Comment from eggie
Nee tuurlijk niet...maar ik heb ik maanden over gedaan om zoiets onder de knie te krijgen.
Dan ben je echt met cartografie bezig.
Begin gewoon simpel dat ging hartstikke goed. Ik zet je eiland er in. -
Comment from eggie
Je zal zo zien dat het weer gaat renderen.. Vooal in het begin lop je al snel tegen je grenzen aan. OSM mappen is in Nederland wat landuse betreft extreem moeilijk. :)
Dus gewoon volhouden en wellicht snel overstappen naar een editor waar dat allemaal mee kan.
editor josm stap voor stap
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710 -
Comment from StephanDarda
ga me eerst verder inlezen in JOSM
-
Comment from StephanDarda
de watercontouren, brugetjes en paden kloppen wel met de werkelijkheid, ken het gebied vrij goed. zal me eerst beperken tot toevoegen. dat ging vrij aardig.
-
Comment from StephanDarda
dank je voor je response.
-
Comment from eggie
Je eiland ligt nu in een multipolygoon.
De structuur is nog steeds van jou.
Ik loop wel meer dan 30.000 edits voor .. dus dat leerproces heb ik ook achter de rug. Die sloot aan de oostkant van het fietspad is ook lastig te maken. Het zijn allemaal 3dshapes en zodra je daar aan gaat knoeien wordt het moeilijk. Water "mag" je nu eenmaal niet op land tekenen. Op gras zie je de fouten niet, maar bij bos schijnen de bomen door het water heen.
Overigens ken ik Sliedrecht ook goed. Veel edits zijn van mij. De 3dshapes natuurlijk niet. dat is import die vaak niet meer klopt.
Straks maar eens kijken of het goed rendert.
Mocht je het als park willen duiden... dan helemaal los over alle water en landuse heen de Leisure=park met name=... als het hier een naam heeft. -
Comment from eggie
Neus ook op het forum rond.. daar zijn genoeg medemappers die het leuk vinden om te helpen. Beginnersfouten worden je niet kwalijk genomen.
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
Je zelf voorstellen kan onder het draadje welkom. -
Comment from StephanDarda
doe ik: rondneuzen. mijn vingers jeuken om de waterpartij en het ronde eilandje toe te voegen in de hoek Ringerstraat/Parallelweg, ten noorden van het spoor. waag me er maar eventjes niet aan
-
Comment from eggie
Korte uitleg van het principe van die Multipolygoon.
In editor JOSM maak ik met "gereedschappen" een multipolygoon van de water. Dat wordt de outer.
Dat eiland bestaat helaas uit twee delen en dat moet helemaal in het water los liggen. Omdat het helaas uit twee delen bestaat heb een om het eiland heen een lege polygoon gelegd en die via het menu toegevoegd aan de relatie van het water.
het is de inner.
Het water hoort dus bij het eiland nu.
Zou me er voorlopig niet mee vermoeien... dat komt vanzelf.
Ways (13)
- 546015058, v3
546015057, v3- 546036464, v1
- 546036465, v1
- 546036466, v1
- 546036467, v1
- 546036468, v1
- 107112258, v5
- 103712769, v3
- 103712783, v3
- 266862517, v2
- 546028328, v2
103712792, v3
Nodes (1-20 of 37)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |