Changeset: 54683431
Eigenschappen fietspad aangepast
Closed by JHvW
Tags
changesets_count | 48 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_progress | navigation;point;area;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
review_requested | yes |
Discussion
-
Comment from eggie
review request. motor_vehicle kan er helemaal af. Die routeren niet op fietspaden. Dus op deze bollard hoeft dat niet. access=yes hoeft ook niet. Zo min mogelijk tags.
-
Comment from JHvW
Moet ik hier nu nog wat aan doen of kan ik het zo laten?
-
Comment from eggie
Je mag motor_vehicle eraf halen. :)
Over dat paard heb ik ook m'n twijfels.
We noemen dat needless tagging -
Comment from eggie
Paard op fietspad niet toegestaan. Dus paard niet noemen.
https://www.knhs.nl/buitenrijden/met-je-paard-in-het-verkeer/verkeersregels-voor-ruiters-en-menners/
.. maar het is al de prijzen dat je er over nadenkt. de meeste mappers zetten gewoon een paaltje.
-
Comment from JHvW
OK, ik heb in feite alle tags er af gehaald, behalve motor_vehicle=private, omdat je met een speciale sleutel deze bollard weg kan halen, of is ook dat overbodig?
-
Comment from JHvW
Overigens zijn hier een aantal maneges in de buurt, dus ik zie regelmatig bereden paarden. Maar of die zich iets van de verkeersregels aantrekken, daar heb ik zo mijn twijfels over.
-
Comment from eggie
Jep weg dat motor_vehicle. Zo'n paaltje kun je wel eigen schappen meegegeven
of het los kan... de grond in kan zakken.
Wel moet er op (dacht dat josm het automatisch doet)
bicycle=yes
moped=yes bij NL:G12a
foot=yesDe rest weglaten.
-
Comment from JHvW
Dit is nog met ID gedaan, ben me nu aan het verdiepen in JOSM. Ik heb vandaag een route gelopen met mijn auto GPS om te kijken of ik een GPX trace kan maken.
-
Comment from eggie
Oke..
ik heb het fietspad nu goed getagd (paaltje niet aan geweest)
Kijk even naar de tags.
bicycle= yes hoort er niet op. foot=yes ook niet.
Wel
moped=desgnated
mofa=yes
traffic_sign=NL:G12a -
Comment from eggie
Dit zijn de tags voor de drie verschillende fietspaden.(foot en bicycle noem je nooit.. want default)
Presets: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=31077
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11G12a: moped=designated, mofa=designated, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13 -
Comment from eggie
De Engelse wiki zegt zelfs dat op een bollard access, foot en bicycle default zijn.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier%3Dbollard
De OFM routeert altijd over een bollard voor fietsers. -
Comment from JHvW
Voordat ik verder ga moet ik eerst een paar dingen opzoeken, mede omdat er een waslijst aan reacties is binnengekomen. Daarnaast moet ik ook een paar dingen uitzoeken over mijn camera en GPS ontvanger. Daar gaat een hoop tijd in zitten. Ook moet de kerstverlichting opgehangen worden.....
-
Comment from eggie
Je bent in ieder geval een volhouder. Hulde!
Veel starters zetten drie edits en klaar. Ze komen nooit meer terug. Het is gewoon een kwestie van doorzetten. ... en de kerstverlichting is ook belangrijk. :) -
Comment from JHvW
Overigens zag ik pas nu dat bij verkeersbord G12a, mofa=yes staat. Inmiddels heb ik opgezocht dat mofa voor motorfiets staat, bij dit bord hoort dus mofa=no. Tenzij ik mijn verkeersborden niet goed meer weet (ik was ooit taxichauffeur).
-
Comment from eggie
Nee absoluut niet.. mofa is een snorfiets in Nederland met een blauw plaatje. Onder moped verstaan we een bromfiets en daar valt mijn speedpedelec ook onder.
mofa moet op het fietspad naarom mofa=yes.. mofa mag niet op NL:G13 komen. Dat is een onverplicht fietspad. -
Comment from eggie
Nogmaals de tags zoals we die hebben afgesproken binnen OSM Nederland.
Presets: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=31077
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11G12a: moped=designated, mofa=designated, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13G12a zal dus mofa = designated moeten zijn.
Ik pas het aan. -
Comment from JHvW
De gebruiker die mij hier op wees had dus ook niet gelijk. Nu weet ik dat een snorfiets een mofa is, hoewel ik het merkwaardig blijf vinden dat als je in de Engelse wiki motorcycle opzoekt (key:motorcycle) je bij het verbodsbord uitkomt, omdat ik zelf motorfiets rij heeft dit wel mijn interesse.
-
Comment from eggie
Misschien dat er toen een tag voor motorcycle op stond.. kan me iets herinneren.
Bij kleine smalle doorsteekjes in de wijk is het soms handig om te taggen motorcar = no en motorcycle=yes
ipv morvehicle=no
Dus in het geval er op een highway=residential een bollard staat.
Maar op een fietspad mag geen motorcycle komen.Het routeert ook niet.
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |