Changeset: 55128252
Zarządzenie zastępcze nr KN-I.4102.35.2017.16 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 13 grudnia 2017 r.
Closed by polar7
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13265 pl) |
---|---|
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from kasmar00
Nazwa ulicy faktycznie została zmieniona poprzez zarządzenie zastępcze jednak miasto nie do końca akceptuje tą decyzje. Stan faktyczny (według znaków na ulicy oraz Systemu Informacji Przestrzennej) jest więc taki że ulica nosi nazwę 23 Lutego. Mapy OSM mają w zamyśle prezentować stan faktyczny (dający możliwość orientacji w terenie) a nie "abstrakcyjny" stan prawny. Ulica powinna więc nosić na mapie nazwę 23 Lutego do czasu wymiany znaków na ulicy oraz zmiany w SIP.
W celu utrzymania wysokiej jakości danych oraz ich przydatności/uzyteczności zasadne byłoby wycofanie tego zestawu zmian. -
Comment from polar7
Ulica jest oficjalnie zmieniona i taki jest stan faktyczny i prawny.
W Systemie Informacji Przestrzennej nie istnieje już ulica 23 lutego, jest tylko por. J. Lewandowskiej.
To kiedy będą poprawione znaki na ulicy nie powinno determinować poprawności danych na mapie. To mapa ma być aktualna, a nie powinna kierować się znakami na ulicy. Przecież zdarzają się przypadki, że ulice mają stare i nowe nazwy na ulicy, bo komuś zapomniało się zdemontować tablicę.
"...W celu utrzymania wysokiej jakości danych oraz ich przydatności/uzyteczności.." zasadne jest właśnie prezentowanie najnowszych danych. - Comment from polar7
-
Comment from maraf24
"To kiedy będą poprawione znaki na ulicy nie powinno determinować poprawności danych na mapie."
Wprost przeciwnie. W takiej sytuacji w OSM tag name powinien mieć nazwę z terenu, a ta z aktów prawnych powinna być w official_name, do czasu zmiany tabliczek.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Good_practice#Mapuj.2C_co_jest_na_ziemi -
Comment from Olga | Yanosik
Proponuję, do czasu fizycznej zmiany tabliczek, nową nazwę dodać w tagu official_name, a starą zostawić w name + odpowiedni komentarz w note. Inaczej dojdzie do sytuacji jak w Warszawie, że średnio co kilka godzin ktoś przywraca Aleja Armii Ludowej z ul. Lecha Kaczyńskiego. Proponuję też dodać tag check_date, z prawdopodobną datą zmiany w terenie, żeby w odpowiednim czasie sprawdzić.
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |