Changeset: 55214825
Edycja sklepów w C.H. Stara Papiernia
Closed by Krzysztof Krajewski
Tags
changesets_count | 3 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from maraf24
@Krzysztof Krajewski: Spoko, wszystkie adresy są ok i działają, gdzie mają działać.
-
Comment from abakus_uploader
Krzysztof przepraszam za kolegę Maraf24, który wprowadził Cię w błąd. Adresy z takim tagowaniem w szczególnych przypadkach nie będą działały prawidłowo w geokoderach używanych przez oprogramowanie Państwowej Straży Pożarnej - wiem bo ja je napisałem. Maraf - zanim posniesiesz krzyk, że skoro nie działają to geokoder jest źle napisany - spróbuj napisać chociaż jeden a będziesz wiedział dlaczego tak ma być
-
Comment from Zbigniew_Cz
@Krzysztof: Kolega maraf24 wprowadza w błąd, podobnie jak przeglądarkowy edytor iD.
Znacznik addr:street= nie powinien występować łącznie ze znacznikiem addr:place. Jednak nie ma problemu, poprawiłem adresację punktów, które dodałeś. -
Comment from maraf24
@abakus_uploader: Jakim cudem przez tyle lat działał Ci ten dekoder prawidłowo? Czy wiesz, ile jest adresów tak otagowanych w Polsce? Naprawdę nie umiesz napisać dekodera, który by sobie radził z takim prostym przypadkiem?
@Zbigniew_Czernik: Czy wiesz, ile sam utworzyłeś punktów adresowych z tym kodowaniem, które teraz uważasz za błędne? Jak to jest, że dopiero 2 tygodnie temu się zorientowałeś, że coś z tymi adresami jest nie tak? -
Comment from Zbigniew_Cz
Chłopie, weź się ogarnij. Nigdy w życiu nie tworzyłem adresów z jednoczesnym występowaniem addr:street= i addr:place=
Coś Ci się pokiełbasiło. -
Comment from maraf24
Czy jedynym sposobem dyskutowania jaki znasz to zaprzeczanie?
-
Comment from Zbigniew_Cz
Tu nie ma o czym dyskutować.
-
Comment from maraf24
To nie dyskutujmy.
-
Comment from Krzysztof Krajewski
Dziękuję za poprawki ;) Generalnie chciałem zobaczyć po prostu jak działa OSM. Pozdrawiam!
-
Comment from abakus_uploader
Cześć Krzysztof. Przepraszam, że nasze spory przeniosły się na twój changeset. Mam nadzieję że samo mapowanie się spodobało i będziesz gościł częściej. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz - chętnie pomogę.
Pozdrawiam
- ŚWIAT WAKACJI (5323890947), v1
- BOTTEGA VINEA (5323890948), v1
- MON CREDO (5323890949), v1
- CANDLE ROOM (5323890950), v1
- LADIES BOUTIQUE (5323890951), v1
- WHITE HOUSE (5323890952), v1
- KLIF OBUWIE (5323890953), v1
- BOBO (5323890954), v1
- OPTICOL (5323890955), v1
- CEZAR (5323890956), v1
- DR IRENA ERIS (5323890957), v1
- CRAZY WORLD PETS (5323890958), v1
- VINCENT (5323890959), v1
- Vincent (5323890960), v1
- ORTHO ESTHETICA (5323890961), v1
- DR BEATA DETHLOFF (5323890962), v1
- ISHOP (5323890963), v1
- MOKOBELLE I LOOKBOOK (5323890964), v1
- WILLIMAS & REIFF (5323890965), v1
- MIMI BOUTIQUE (5323890966), v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |