Changeset: 55235532
Add housenumbers
Closed by HalfTough
Tags
StreetComplete:quest_type | AddHousenumber |
---|---|
created_by | StreetComplete 3.2 |
source | survey |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=646897#p646897 - tam również proszę zadawać ewentualne pytania.
Pozdrawiamy! -
Comment from maraf24
created_by=StreetComplete 3.2
Wygląda na problem z narzędziem. -
Comment from jendrusk
Po loginie i miejscach edycji wnioskuję, że autor narzędzia nie jest Polakiem... Nie wymagam żeby wszyscy na świecie znali wewnętrzne ustalenia polskiej społeczności... a tym bardziej nie wymagam żeby wszyscy autorzy narzędzi w ramach osm dopasowywali je do polskich realiów. Cieszę się, że jest takie narzędzie, jestem wdzięczny autorowi, że je napisał bo dzięki niemu dane w OSM będą lepsze i nie jest dla mnie problemem poprawienie po tym narzędziu czegoś, co jest specyficzne dla naszego obszaru... rozumiem, że świat nie jest jednolity i rozwiązania które sprawdzają się w większości miejsc niekoniecznie muszą sprawdzać się i u nas.
-
Comment from maraf24
To, czy autor jest Polakiem i zna polskie uwarunkowanie nie ma żadnego znaczenia.
Wspomniany edytor StreetComplete wstawia same numery domów, co nie jest prawidłowym adresem w ogromnej części świata, a na pewno nie w Europie.
Laurka dla autora programu wydaje mi się wynikać z niezrozumienia problemu i niezauważania, że to jest nowy program i ma liczne niedociągnięcia, które są zresztą od wielu miesięcy wałkowane na liście dyskusyjnej tagging.
Tak, to jest problem z narzędziem, które powinno żądać podania ulicy, skoro widzi, że ulice z nazwą są w pobliżu i trzeba ten problem zgłosić na githubie.
>a tym bardziej nie wymagam żeby wszyscy autorzy narzędzi w ramach osm dopasowywali je do polskich realiów.
Jeśli to jest na serio to sprawdzaj, jakie narzędzie zrobiło edycję i dla StreetComplete nie wysyłał tej automatycznej wiadomości ;)
Ways (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |