Changeset: 55604541
To jest Park leśny...
Closed by dzikk
Tags
changesets_count | 18 |
---|---|
created_by | iD 2.5.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;area;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from maraf24
I w tym parku leśnym są drzewa.
Przestań wiec usuwać informację o tym. -
Comment from dzikk
To co rozumujesz pod pojeciem park? bo dla mnie park to miejsce gdzie mozna usiasc/pospacerowac a wokół są drzewa. W lesie nie ma chodników. Wystarczy sie przejsc do tego parku
-
Comment from maraf24
Wydaje mi się, że padłeś ofiarą edytora iD, który nie radzi sobie z uwzględnianiem kilku oznaczeń jednocześnie. Edytor ten błędnie pokazuje,że tu jest oznaczenie "Las", podczas gdy tu są jednocześnie użyte dwa typy obiektów. Tak sposób oznakowania jest powszechny w OSM.
Poza tym to, co edytor pokazuje jako "Las" wcale nie musi być lasem - to jest tylko polskie tłumaczenie oznakowania landuse=forest, w przypadku którego do dziś nie udało się jednoznacznie ustalić, co należy przez nie rozumieć. Najlepiej jest to czytać jako "drzewa".
Zmieniłem oznaczenie na natural=wood. To jest w zasadzie to samo co "Las", ale przy tym oznaczeniu edytor iD pokazuje park.
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |