Changeset: 56098998
Dit is een éénrichtingsweg
Closed by Rick Boswijk
Tags
changesets_count | 12 |
---|---|
created_by | iD 2.6.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;navigation;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | PDOK Luchtfoto Beeldmateriaal 25cm |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Tip: Vaak is het zo dat fietsers uitgezonderd zijn van eenrichting. Voor een goede routering zal dan op de paralellelweg bijgevoegd moeten worden aan het stuk waar fietsers rijden...
oneway:bicycle=no
Doe je dit zelf als dat het geval is? -
Comment from Rick Boswijk
Ik kan bij oneway niet nog wat opschrijven maar alleen iets aanvinken. Waar kan ik noteren dat fietsers wel in beide richtingen mogen?
-
Comment from eggie
Oke.. Je werkt met editor iD.(Daar werk ik zelf nooit mee) . Die is wat beperkt, maar het kan wel. Je kunt in het tabblad met de + kiezen voor alle tags zichtbaar. Dan kun je gewoon regels toevoegen.
Wanneer je wilt doorzetten met mappen stap dan over op editor JOSM.
editor josm stap voor stap
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710
Dan gebruik je JOSM voor het echte werk en houd je iD of potlatch voor de simpele zaken.
JOSM heeft ook een "validator" die waarschuwt voor verkeerde uploads.
Op het forum kun je alle hulp krijgen om josm onder de knie te krijgen. -
Comment from eggie
Even gekeken. Je kiest voor alle tags. Weg selecteren en dan het +-je. dan kun je key en value invullen
oneway:bicycle=no -
Comment from Rick Boswijk
Ja gevonden. Heb het aangepast.
-
Comment from eggie
Prima..
foot=yes en bicycle=yes mag er nog af. Dat is default.. -
Comment from Rick Boswijk
Is goed. Dat is er af nu. Bedankt!
-
Comment from Allroads
En hoe zit het met mofa en moped / brommers en scooters?
oneway:mofa=yes ?
-
Comment from eggie
Normaal is er nooit een apart onderbord voor mofa (snorfietsen) mofa staat m.i. gelijk aan "bicycle". in deze situaties.
Volgens mij is het een NL:G11 fietspad boven en onder de ventweg Educalaan.
Kwaad kan het natuurlijk niet om oneway:mofa=no toe te voegen. Een beetje uitzonderlijke situatie hier. Want ik heb het idee dan de onderborden ontbreken. Formeel is hier niemand uitgezonderd van eenrichting, maar dat zal de wegbeheerder vast niet bedoeld hebben. -
Comment from Allroads
"Kwaad kan het niet" Het is meer van correct is het enige juiste. Zet je op de parralel oneway, dan routeerd het niet voor mofa, van onderen af, die van het fietspad af komt, een moped kan niet van een G11 af komen, want die mag daar niet komen. (fietspad)
Je ziet ook een C2 bord staan in bovenste situatie.
Eigenlijk zijn alleen de doorsteken naar en van paralelweg / Gangboord oneway=
En dan mist er onder een C3 bord voor het doorsteek stukje.Bij een oneway hoort een auto een onderbord te zien bicycle icoon, zodat hij tegenliggend verkeer kan verwachten.
Rick, zo zie je er zit veel meer achter dan je in eerste instantie zou denken, een tag kan zomaar gevolgen hebben voor een andere verkeersgroep.
Mijn advies is ook stap over naar JOSM dan krijg je veel meer tools om het inzichtelijker te maken. -
Comment from Rick Boswijk
Heb je nog een tip waar ik JOSM snel onder de knie krijg eggie?
-
Comment from eggie
Nou snel... ?.. editor josm stap voor stap
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710en
Ways (5)
- Educalaan (144878810), v3
- Educalaan (144878808), v2
- 144878825, v2
- Gangboord (144878813), v4
144878807, v3
Nodes (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |