Changeset: 56966209
ne brisati relacije
Closed by damirex
Tags
changesets_count | 548 |
---|---|
created_by | iD 2.7.0 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Esri World Imagery |
locale | en-US |
Discussion
-
Comment from michalfabik
Nisam brisao nikakve relacije. Ovo nije cable_car, nego ovo: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway%3Dgondola. Naziv je bio "Trebevicka žicara", ispravio sam u "Trebevićka žičara", sada opet piše "Trebevicka zicara", dakle treća verzija naziva - kako se onda zove? Kako se zovu stanice? Jel se obje stanice zovu "Trebevicka zicara"?
-
Comment from damirex
Naporan si samo ideš iza mene i ispravljaš moje upise, bez ikakve potrebe, Jel to nemaš nikakvog drugog posla ? Ti ispravljaš natpise na mom materinjem jeziku, pa jesi li ti normalan ? Imaju razlozi jasni zašto nisam stavio gondolu nego Cable car isto važi i za yu fontove ... Import u druge mape preko osm ide puno lakše i serveri ne prave smetnje ali ti to naravno ne znaš i samo se skloni od mojih unosa
-
Comment from michalfabik
Koji su to jasni razlozi za cable_car, kad to ne odgovara stvarnosti?
Šta su "yu fontovi"? Sve ostale slovenske zemlje koriste slova ž i č bez ikakvih problema, samo jedina žičara u Bosni mora da se zove "zicara" zbog nekih "smetnji servera"? Ovo je skroz bizarno. -
Comment from damirex
Okani se mojih upisa, jer pojma nemaš, skroz si pogrešno ucrtao polaznu stanicu žicare, samo ispravljaš moje korektne upise i kao ti nešto radiš, bez veze, vec sam te jednom prijavio osm-u i opet cu
-
Comment from michalfabik
Ništa nisam pogrešno ucrtao, samo sam promijenio tagove na postojećim objektima. Ti si previše lijen da pogledaš historiju promjena (ili pojma nemaš), ali optužuješ druge ljude. Samo me prijavi. Baš bih to volio, jer onda ćeš bar morati da objasniš nekom adminu šta ti je problem, kad već nisi u stanju da to kažeš meni.
-
Comment from damirex
Jesi pogresno si ucrtao skroz polaznu stanicu prije mog upisa, nalazila se bukvalno na parkingu, sto pokazuje da lokacijski pojma nemaš, ako budeš i dalje ispravljao moje upise ja ću početi brisati tvoje ne samo u Sarajevu nego i u Češkoj ili već odakle si. I nemam ja tebi šta da objašnjavam, ko si ti uopšte ? Ti si kao neki autoritet jel ? Ko je umro i postavio tebe za šefa ?
-
Comment from michalfabik
Rekoh pogledaj historiju tih objekata, po bogu. Nisam ih ja ucrtao, već samo zadnji put promijenio, zato vidiš moje ime kod njih, pa me optužuješ bezveze.
Nemaš meni šta da objašnjavaš, ali imaš da optužuješ i vrijeđaš. Tipično. -
Comment from damirex
Prije mog ucrtavanja stanice ti si ucrtao polaznu stanicu skroz pogrešno istu sam ja obrisao i ucrtao novu jer tvoja nije bila tačna niti jednog metra! Dakle nemaš pojma gdje se nalazila, ne obaviš nikakvo istraživanje ni pripremu prije ucrtavanja objekta, sve sto znaš svodi se na to da mijenjaš informacije na mojim upisima i ti kao nešto radiš, dakle ti si jedan lezihljebovic koji samo pametuje i ispravlja korektne unose kao i svi stranci u ovoj zemlji samo znate da serete po tudjem radu. Radi svoje upise ne ispravljaj moje bez ikakve potrebe.
-
Comment from michalfabik
Jel se to namjerno praviš da ne razumiješ? Pogledaj historiju te zgrade, treći put ti kažem: https://www.openstreetmap.org/way/27449043/history
Onaj pogrešan oblik zgrade je ucrtao korisnik "vedran" 1. oktobra 2008. godine. Od tada je bilo izmjena tagova, ali položaj čvorova niko nije mijenjao (opet, pogledaj njihovu historiju). Ja jesam promijenio tagove, zato me vidiš upisanog u historiji kod zadnje promjene, ali nisam mijenjao oblik jer nije bilo svrhe kad nisam imao tačne podatke sa terena, upravo kao što kažeš.
Što se tiče korektnih unosa, ponovo pitam zašto je korektno koristiti nazive sa pogrešnim pravopisom. -
Comment from damirex
Majkl uzmi pa ucrtavaj i radi malo konkretne stvari mani se pametovanja i ispravljanja onoga što drugi rade takve niko ne voli ...
-
Comment from michalfabik
Ne zovem se Majkl, sprdaj se sa svojim imenom, seljačino. Nije mi cilj da me voliš, sasvim bi bilo dovoljno da znaš odgovarati na jednostavna pitanja, da ne optužuješ druge ljude neosnovano, da ne unosiš očigledne besmislice i da ih ne vraćaš nakon ispravke. Ako misliš da gondola u stvari nije gondola, nego cable_car, ili da ne treba koristiti dijakritičke znakove u jezicima koji ih sadrže, pošalji mail na tagging@openstreetmap.org, objasni svoj stav, a kad bude prihvaćeno, slobodno promijeni sve redom.
-
Comment from damirex
Mrš u picku materinu seljacino ceška besposlena ... Kad te nadjem polomiti cu te mater ti jebem ...
-
Comment from michalfabik
Ja te se ne plašim. Već sam ti se jednom javio da se nađemo jer sam mislio da bi možda mogao objasniti meni, "dokonom stranom lezihjeboviću" koji "pojma nema" kako treba i kako ne treba. Nisi se udostojio ni da odgovoriš. Ali kad je fizičko nasilje u pitanju, odjednom ti nije mrsko.
-
Comment from damirex
Ko bi bolan sa tobom jadnikom pio pivo, pa ti si toliko dosadan i jadan da ti je ovo jedini vid komunikacije, ne znaš ni mapirati nego ideš iza mene i ispravljaš bjednice jedan, takvi kao ti razumiju jedino nasilje, toliko si jadan da ne znaš i prestati pisati poruke, ovo ti je vjerovatno vrhunac dana, umjesto da odeš da GPSom i nešto snimiš sjediš za kompjuterom i pametuješ fuj kretenu
-
Comment from michalfabik
Ok, vidim da nema smisla dalje. Prijavio sam ovu razmjenu korisniku "mikelmaron" (https://www.openstreetmap.org/user/mikelmaron) za rješavanje sporova u okviru OSMF (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Disputes#Solving_Disputes). Ovo ti javljam jer je fer da imaš priliku da im i ti javiš svoju verziju, eventualno prevod ovog razgovora. Ja već jesam. Možeš napraviti snimak ekrana ako misliš da ću možda slagati nešto ili promijeniti naknadno. Ako se ipak odlučiš za civilizovano ponašanje nekad u budućnosti, biće mi drago.
-
Comment from damirex
Ako opet budeš ispravljao moje unose ja cu poceti brisati tvoje a sada odjebi ...
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |