Changeset: 58718535
dodanie projektowanej drogi na podstawie materiałów znalezionych w sieci
Closed by OldShaterhan
Tags
Discussion
-
Comment from Zbigniew_Cz
Jeżeli droga jest dopiero PROJEKTOWANA, to powinna być oznaczona inaczej. Wiesz jakie zamieszanie w nawigacji zrobisz?
-
Comment from dzamper
Droga nie jest już w fazie projektowania, jak widać na zdjęciach od miesiąca jest już tam konkretne dłubanie
Jedyny błąd kolegi że na wayach dodane zostało construction=yes zamiast zastosowania kombinacji highway=construction (które umknęło Ci przy poprawkach) i construction= co tam trzeba. Nie widzę powodu żeby od razu capslockować w komentarzu ;)
-
Comment from OldShaterhan
Polecam podejrzeć w dokumentacji OSM:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:construction
"Inną opcją jest stosowanie tagu construction=yes co pozwala na używanie construction bardziej uniwersalnie, dla każdego rodzaju głównych kluczy bez potrzeby zmiany głównego klucza."
Pozdrawiam ;) -
Comment from Zbigniew_Cz
Nic mi nie umknęło - nie interesuje mnie poprawne tagowanie dróg dopiero budowanych. Mnie interesuje, żeby nawigacja prowadziła sensownie. Jeśli dopieściłeś temat - dzięki.
-
Comment from Zbigniew_Cz
@OldShaterhan: A jeśli zajrzałbyś głębiej, ujrzałbyś: "A deprecated option is to set the tag construction=yes. While this allows you to tag just about any feature as being "under construction", it breaks data for anybody not supporting it, and is therefore not recommended. A lifecycle prefix is usually the preferable alternative for such features. "
-
Comment from OldShaterhan
Sprawdziłem na polskiej wiki, znalazłem takie odwołanie, więc uznałem, że jest wykonane poprawnie. Chyba nie będzie Pan mi kazał szukać pół godziny, czy to co jest na wiki jest poprawne - wychodzę z założenia, że skoro jest dopuszczone, to jest poprawne ;)
-
Comment from OldShaterhan
Specjalnie też zostawiłem to do sprawdzenia, z uwagi na wielkość przebudowy, żeby mieć pewność czy jest to zrobione ok ;)
-
Comment from Zbigniew_Cz
Znacznik review_requested=yes w praktyce jest raczej martwy, bo sądzę, że i tak nikt tego nie przegląda.
-
Comment from OldShaterhan
Przy wysyłaniu miałem możliwość zaznaczenia, to zaznaczyłem. Na OSM mocno nie siedzę, kiedyś porządnie siedziałem w GMM, gdzie sprawdzanie dobrze działało, jeśli tu tak nie jest - niestety nic nie poradzę...
Ways (1-20 of 23)
- 1
- 2
- 585992831, v1
- Tadeusza Kościuszki (585992832), v1
- Tadeusza Kościuszki (585992833), v1
- Tadeusza Kościuszki (585992834), v1
- Tadeusza Kościuszki (585992835), v1
- Tadeusza Kościuszki (585992836), v1
- Tadeusza Kościuszki (585992838), v1
- 585992841, v1
- 585992843, v1
- 585992846, v1
- 585992848, v1
- 585992851, v1
- 585992853, v1
- 585992856, v1
- 585992858, v1
- Tadeusza Kościuszki (32354146), v8
- Tadeusza Kościuszki (293328214), v6
- Tadeusza Kościuszki (230415466), v8
- Tadeusza Kościuszki (293328216), v6
- Armii Krajowej (186893477), v6
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |