Changeset: 59600901
budynek
Closed by deleted
Tags
changesets_count | 4938 |
---|---|
created_by | iD 2.8.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from RicoElectrico
Witam, ta edycja nadaje się do poprawy. Budynek jest narysowany niechlujnie - kiedy rysujemy coś co w rzeczywistości ma kąty proste, to trzeba je wyprostować do 90 stopni. Służy do tego klawisz S po zaznaczeniu budynku albo odpowiednia opcja po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na budynku.
Bardzo polecam przejść samouczek. Jest w nim opisane wiele podstawowych rzeczy, w tym właśnie prawidłowe rysowanie budynków. W menu po prawej przycisk Pomoc, następnie Rozpocznij samouczek. Trochę obciach, żeby maper z 4938 edycjami popełniał ciągle te same błędy.
Inną uwagą jest to, że nie powinno się wysyłać budynków edytowanych w pobliżu jako pojedyncze edycje. To typowy błąd niedoświadczonych maperów, utrudnia późniejsze przeglądanie edycji.
Ways (1)
Nodes (4)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |