Changeset: 60177848
These places are not basins but grass. Slightly dug out to collect water in case of extreme rain, yes, but there has not been water in there more than 6 hours in any years for the past 5 years since I have lived here. Correct category is grass, not basin.
Closed by Daniel vanD
Tags
changesets_count | 1 |
---|---|
created_by | iD 2.9.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | en-GB |
Discussion
-
Comment from eggie
Welkom bij OpenStreetMap. Ik heb een uitgebreid welkomstbericht met wat handige tips en links gestuurd als privébericht.
-
Comment from eggie
Beste Daniel.. De voorgaande mapper is hier een tijd aan bezig geweest. Heb je met hem contact opgenomen?
-
Comment from Daniel vanD
Hoi, wie is dat dan? Ik zal wat foto's maken van de betreffende plekken. Om deze blauw (dus als water) op de kaart te zetten klopt écht niet, en het maakt niet uit hoe ervaren je dan bent - dat is gewoon niet correct.
-
Comment from Daniel vanD
Hier wat foto's, let vooral op de rode cirkels. Om deze plekken als blauw op de kaart te markeren is gewoon onjuist. De wijk zit niet vol met kleine meertjes, en dat is de indruk die de kaart gaf. https://drive.google.com/open?id=1Jfz1zMQnoLq2GsLdAu2RAnvkgvk2qfgJ
-
Comment from eggie
It's up to you als lokale mapper, maar het is wel gewoonte dat je bij ingrijpende edits de voorgaande mapper in kennis stelt.
Je kunt dat zien aan de historie.
http://overpass-api.de/achavi/?changeset=60177848
Klik op een way en dan zie je links de voorgaande changeset. Wanneer je op iemands naam klikt kom je in zijn gebied en kun je 'm berichten.
Overigens was hier toen ook een startende serieuze mapper actief.
Wanneer iets heel lang geleden gemapt is en je ziet dat de mapper niet meer actief is stuur ik geen bericht.
Iets wat echt fout is kun je natuurlijk veranderen. Volgens mij waren dit opvangmogelijkheden voor overvloedige regenval. Je kunt ook intermittend dan taggen. dan rendert het gestreept. -
Comment from eggie
Je foto's even bekeken. Het is inderdaad voor drainage bedoeld. Altijd lastig om iets goed te mappen. Dus wat je ziet en wat de functie is.
Denk op zich dat het niet fout gemapt was, maar het effect is inderdaad blauw.
Je kunt een mailtje er aan wagen. Er zijn tags die aangeven als iets soms onderwater staat. Bedankt voor je reactie,
eggie -
Comment from eggie
Mapper is nog wel met tussenpozen actief.. https://www.openstreetmap.org/user/Whoazzup/history#map=14/52.1344/6.2377
-
Comment from Whoazzup
Goededag. Beter laat dan nooit zal ik maar zeggen? Ik zag tot mijn verbazing dat de tags inderdaad waren aangepast. Ik heb destijds overleg gehad hoe ik wadi's het beste kan mappen. Ik vond het ook apart dat ze op de kaart blauw werden getoond. Eigenlijk zouden wadi's (dit soort infiltrations) groen getoond moeten worden met blauwe druppels. Wat ik destijds begreep is dat het blauw of groen tonen van iets geen reden mag zijn om het anders te mappen. Alle betreffende getagte onderdelen waren inderdaad wadi's en in de jaren dat ik er woon hebben ze regelmatig vol gestaan en soms zelfs dagen lang. Toen ik er gisteren langs liep stond er ook water. Het hele idee van wadi's is om water op te vangen wat langzaam in de grond kan zakken. Ze zijn niet bedoeld als opvang als er veel water valt. Het is omgekeerd: ze dienen om het water op deze plek in de grond te laten opnemen. Er zit een overloop naar het riool in en overal liggen bruggetjes voor het geval het vol staat (wat in de afgelopen 13 jaar een aantal keer is gebeurd). Ik vind de tag "grass" niet correct en heb destijds naast het taggen van de wadi's veel gelezen/uitgezocht/overlegd over hoe deze wadi's het beste getagt konden worden. Misschien dat ik hier zelfs met eggie contact over heb gehad. Ik ben de laatste tijd inderdaad niet zo actief geweest hier, maar als ik het mocht zeggen zou ik de wadi's herstellen. Maar misschien kan eggie daar iets over zeggen, die heeft meer "map-ervaring".
-
Comment from eggie
Oke.. Whoazzup.. wellicht reageert Daniel nog en kun je er samen uitkomen. In mijn ogen was het goed getagd. De rendering is de keuze van de kaartenmaker. Water in een reguliere sloot is natuurlijk ook niet blauw.. dat is gewoonde manier van renderen en de beste keuze. Probeer er samen uit te komen.
Wel is de norm dat edits van de oorspronkelijke mapper niet zomaar zonder overleg veranderd worden.
Kennelijk is dat overleg bij Daniel niet gelukt.
MVG,
Eggie -
Comment from Whoazzup
Laat ik hier nog aan toevoegen (als dit nog niet duidelijk genoeg was) dat deze wadi's niet bedoeld zijn voor "overvloedige regenval", maar dat al het regenwater naar deze wadi's wordt geleid en dat het overvloedige water om het maar zo te noemen juist de putten in gaat. En dat is pas als het maximum peil van de wadi's bereikt is. En volgens mij is het dan ook nog zo dat deze putten het overvloedige water naar de sloot verderop leiden. Bij elke redelijke regenbui zie je het water wat van de huizen/daken/tuinen afkomt de wadi's instromen.
-
Comment from eggie
Anders nog een keer een vraagje voor het forum.
Dit waren de edits van Daniel. http://overpass-api.de/achavi/?changeset=60177848
Bij de Hemmingstr 10 tm 14 zie ik nog een oude rendering met landuse=basin en basin=infiltration
Het rendert gestreept.
Wellicht nog een reactie van Daniel? -
Comment from Whoazzup
Het viel mij inderdaad ook op dat het al anders wordt gerenderd dan in het verleden. Ik blijf het de beste manier vinden om het te taggen. En die bruggetjes leggen ze er ook niet voor de sier neer. Als deze wadi's geen functie hadden was dat ook niet nodig geweest. Ik heb even geen tijd voor een discussie op het forum (werk). Laten we hopen dat Daniel nog even reageert. Wat me het meest opvalt aan zijn verhaal is dat hij het erover heeft hoe het op de kaart wordt getoond en dat hij tags zoekt om het er op de kaart goed uit te laten zien. Ik had juist geleerd dat ik dat moest negeren en juist functioneel moest taggen zeg maar. Wat jij ook zegt: het is aan de maker van de kaart welke kleur een bepaalde tag krijgt.
-
Comment from eggie
reverted on request of former mapper by changeset #65349938
-
Comment from eggie
Dag Daniël. Je kunt evt. alsnog reageren richting de voorgaande mapper. Dan kom je er vast samen wel uit.
Don't shoot the pianoplayer.
De rendering in overigens ondertussen bijgesteld.
MVG,
Eggie
Ways (1-20 of 21)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |