Changeset: 60894582
(no comment)
Closed by leokennis
Tags
created_by | Go Map!! 1.5.3 |
---|---|
imagery_used | Bing Aerial |
Discussion
-
Comment from eggie
Dag Leo.. Ook bij Go Map! kun je je edits van commentaar voorzien. Zou je dat svp willen doen. Fiets en voetganger zijn al default op en fietspad. Ook motor_vehicle zal nooit routeren op een fietspad.
-
Comment from leokennis
Hoi,
Dit wist ik niet. Dan is het een zinloze edit.
Staan dit soort “weetjes” ergens beschreven?
Gr. Leo
-
Comment from eggie
In de wiki.. maar die doet het niet van harte momenteel.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Map_FeaturesVerder de tags voor fietspaden..
G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11
G12a: moped=designated, mofa=designated, traffic_sign=NL:G12a
G13: moped=no, mofa=no, traffic_sign=NL:G13
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Cycleway
Vragen kun je verder ook kwijt op het forum..
https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
Voor de rest is het aldoende leert men.
:)
Hier kun je zien welke verkeersdeelnemers default zijn op de verschillende wegen per land:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#The_NetherlandsOverigens kan het geen kwaad die extra tags. Het wordt als needless tagging gezien. Soms staan die extra tags er met een bedoeling. Ik haal ze daarom ook niet zomaar weg.
Groet,
Eggie -
Comment from eggie
.. aanvulling.. alles wat groen in het schema is .. is dus default en hoeft niet getagd te worden.
-
Comment from eggie
Het "fietspad" naar de brug heeft aanduiding met de verkeersbord G11 (onverplicht), G13 of G12a.
Vanaf de Ida Gerhardstr is het naar het westen een G11
Hoogstwaarschijnlijk zal de rest dat dus ook zijn.
Dan dus G11: mofa=yes, moped=no, traffic_sign=NL:G11
Wanneer het echt geen onverplicht fietspad is.. dan is het een highway=path.
Die laatste wordt als onverhard gezien. Dus dan wel surface= ?? taggen.. fine_gravel? Dat laatste wordt op de openfietsmap als verhard gezien. -
Comment from eggie
.. aanv.. Er is hier zo te zien geen verkeersbord .. dan dus path.. maar vaak is het een beetje schipperen.. als local zul je het wel goed kunnen inschatten.
-
Comment from leokennis
Moeilijk...het is een houten bruggetje met aan beide kanten een soort zigzag hekje. Oppervlak is hout met grind wat “erin gedrukt” is door het fietsen. Ik denk dat het nu wel goed in OSM staat.
-
Comment from eggie
Oke .. up to you! :)
Zigzag hekjes kun je mappen met barrier=cycle_barrier op een node die verbonden is met het fietspad.
We proberen wel zoveel mogelijk de fietspaden van genoemde tags te voorzien. Ze renderen dan ook anders op de fietskaarten. NL:G12a dikker rood. G13 heel dun. Daar zou een router dan weer rekening mee kunnen houden.
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |