Changeset: 62226936
Aktualizacja znaczników dla budynków w rejonie ul. Akacjowej - znacznik "addr:street" zastąpił "addr:street_ul", usunięto znacznik "building:usage:pl", doprecyzowano url źródła (geoportal powiatowy, nie ogólnopolski). Zgodnie z sugestiami @gscscnd
Closed by filczyk
Tags
created_by | JOSM/1.5 (14178 pl) |
---|---|
source | DigitalGlobe Standard Imagery; polska.e-mapa.net: Buildings; survey |
Discussion
-
Comment from abakus_uploader
(Wiadomość automatyczna)
Cześć!
Otrzymujesz ten komentarz, ponieważ dodałeś lub zmodyfikowałeś adres, który jest niepełny lub błędny.
Adres powinien zawierać minimum trzy znaczniki: addr:city=[nazwa_miejscowosci] + addr:street=[nazwa_ulicy] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Wyjątkiem są miejscowości bez nazwanych ulic - wtedy stosujemy znaczniki: addr:place=[nazwa_miejscowosci] + addr:housenumber=[numer_porządkowy].
Bez poprawnego oznaczenia adresów, nie będą one brane pod uwagę przez wyszukiwarki, dlatego warto je dostosować do ww. schematu (w zależności od sytuacji).
Więcej informacji na forum: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=5632 - a pytania najlepiej zadawać tu: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=681873
Pozdrawiamy! -
Comment from gscscnd
addr:place → addr:city 😉
Tylko skąd się wzięło addr:place? -
Comment from filczyk
@gscscnd To dla mnie też okazała się być zagadka! Poprawione.
Ways (1-20 of 39)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |