Changeset: 62774904
Fietsstraat. Heel Oirschotsedijk op dezelfde manier.
Closed by De Rudie
Tags
changesets_count | 1 |
---|---|
created_by | iD 2.11.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_completed | yes |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;navigation;point;area;line;building;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | en-GB |
review_requested | yes |
Discussion
-
Comment from Leo Slager
Welkom bij OpenStreetMap. Ik heb een uitgebreid welkomstbericht met wat handige tips en links gestuurd als privébericht.
-
Comment from Leo Slager
Je hebt een deel van die weg niet gewijzigd. Was dat ook de bedoeling ?
Hier zie je dat er een stukje ontbreekt:
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=62774904
Verander je het zelf ? -
Comment from De Rudie
Thanks. Dat was niet de bedoeling. Veel segmenten, deze ene weg. Ik heb een paar delen samengevoegd. Zie change 62776372.
Technisch is het wel 1 weg, maar door een fietsroute zijn het nu aparte segmenten. Is dat correct? Voelt raar.
-
Comment from Leo Slager
De eigenschappen van een deel van de weg kunnen verschillen. Het eerste deel is dus een fietsstraat geworden , maar halverwege wordt het een verplicht fietspad. Die andere eigenschappen worden dan getagd op de weg, die ook anders rendert op de kaart.
-
Comment from Leo Slager
Met het samenvoegen van wegen kun je ook route-relaties beschadigen. Dat is voor een beginner nog te ingewikkeld.
Als je aan de rechterzijde de fietskaart kiest dan zie je dat er een fietsroute loopt.
Die ga ik nu even controleren. -
Comment from De Rudie
Fietsroute heb ik gecontroleerd. Ik vind het erg raar dat een fietsroute onderdeel is van de weg, ipv dat ie eroverheen ligt, wel met overeenkomstige nodes. Maarja, zo zal het wel werken.
De hele weg is een fietsstraat, alleen het allerlaatste (noordwest) stukje is fietspad, want daar scheiden auto- en fietsweg voor 30m.
-
Comment from Leo Slager
Route 03-91 is niet beschadigd. Je ziet dan gelijk dat het nodig is om die weg al in drie delen te knippen. 1e en 3e deel maken deel uit van een route-relatie, terwijl deel 2 geen deel uit maakt van een route.
-
Comment from Leo Slager
Je hebt volkomen gelijk. Helaas moeten we leren leven met die route-relaties.
-
Comment from De Rudie
De fietsroute relatie klopt nog: https://www.openstreetmap.org/relation/3562095#map=15/51.4618/5.4309
Maar wat deze relatie is weet ik niet: https://www.openstreetmap.org/relation/19693 Veel ouder, aan het ID te zien. Misschien een oude poging tot fietsroute.
-
Comment from De Rudie
Waar kan ik meer leren over de route relaties? Dat zat niet in de in-browser-editor tutorial.
-
Comment from dvdhoven
De eerste route is een lokale fietsroute Rondje Eindhoven.
De tweede route is geen oude poging, het is een full-blown fietsknooppuntroute en maakt deel uit van het fietsknooppuntennetwerk. Dit is de route tussen knooppunt 03 en knooppunt 91
Dat kun je zien aan de note tag. Fietsknooppuntroutes hebben altijd een note tag, geen name tag, en daarin staat het begin- en eindknooppunt, altijd het laagste vooraan, het hoogste achteraan.
Fietsknooppuntroutes lopen altijd van één knooppunt naar één knooppunt
Voor knooppuntroutes is een site waarop ook de fouten worden weergegeven https://knooppuntnet.nl/nl/overview
Daar vind je ook links naar oa de wiki
Mijn advies blijf voorlopig van routerelaties af. Eerst wat verder bekwamen in OSM en als je routes bezig gaat, moet je beginnen met JOSM, de enige echte editor voor OSM.
ID is een prutsding, dat, net als Potlach, routes vermoord en verprutst.Vriendelijke groeten,
Dick van den Hoven
routespecialist OSM -
Comment from dvdhoven
Topic op het forum over JOSM:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710
Ways (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |