Changeset: 62794559
RUIAN buildings
Closed by JandaM
Tags
created_by | JOSM/1.5 (14178 en) |
---|---|
source | ruian |
Discussion
-
Comment from majkaz
Ahoj,
dovoluji si upozornit, že se Ti v Municích podařilo odmazat existující budovy, tak jak byly zakreslené byly převážně správně.
Fakt není dobře se spoléhat jen na ruian.
Ty statky jsou v ruianu většinou blbě, můžeš si to zkontrolovat přes mapy.cz -
Comment from JandaM
Diky za info. mam asi udelam revert.
-
Comment from JandaM
Revert delat nebudu. Neco opravim. Problem je v tom ze obrys statku je posunuty a neodpovida obrysu z RUIAN. Ocividne je to obkreslene podle ortofota s chybou 1-2m. To je pro me moc velka chyba. Davam prednost datum z RUIAN a skutecny stav na tom kdo to mistne zna.
-
Comment from majkaz
Ne, posun tam opravdu není a netuším podle čeho na něj usuzuješ. To zakreslení je dobře, podívej se na katastrální mapu.
A na místě to osobně znám, fakt to odpovídá spíš tak, jak to bylo.
Blbě tam věci jsou, ale jen v tom, že tam budovy chybí (co nejsou ani v tom RUIANu), nebo je ubouraná část budovy, ale v KM a RUIANu je pořád vedená budova celá.
Můžu to někdy příští týden opravit, ale teď na to čas nemám. -
Comment from JandaM
Priklad posunute a obkreslene budovy: wayID=627170882. Jinak skupina budov v prave casti obce jsou take posunute. Napr. wayID = 228266929 je posunute o 0.9m oproti referenci. Je tam takove docela prapodivne zkresleni. Jako by to nekdo maloval od ruky. A musim se priznat ze umelecka dila v datech nemam rad.
Dekuji pokud provedes opravu podle skutecnosti, ale prosim nejdrive zkontroluj jestli to sedi s pozici v RUIAN budovy a parcely. -
Comment from majkaz
Na ty Munice se podívám příští týden.
Není mi jasné proč trváš zrovna na RUIANu, o kterém vím, že obsahuje daleko víc chyb než vrstva katastrální mapy. Stačí se podívat, kolik hlásím chyb.
V podstatě je to fuk, protože beru vždy obojí a k tomu ještě lpis, který bývá z toho všeho nejpřesnější ohledně toho, kde končí pole a kudy jdou cesty. Ale nechápu... -
Comment from JandaM
Diky za tip. Katastrofalni mapy proverim. Bohuzel OSM nema moznost oznacit stav dat objektu. Napr. import/potrebuje kontrolu/overeno/hotovo - zamknuto
-
Comment from majkaz
OSM přece má možnost označit chybu RUIAN. Co je tohle? http://ruian.poloha.net/neplatne-budovy/
Je na to plugin Point Info, přes který to jde hlásit.
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |