Changeset: 63680380
Wandelpaden aangelegd, komen fysiek overeen met het pad dat al lange tijd in osm stond. Vlak voor voetgangers, bestaande uit bakstenen om over te lopen aangelegd tussen de 2 village_green vlakken.
Closed by Erikdenhoogendam
Tags
changesets_count | 146 |
---|---|
created_by | iD 2.11.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from Erikdenhoogendam
Ik denk bij nader inzien dat een vlak van bakstenen eigenlijk helemaal niet gemapt hoeft te worden. Of is het goed zo?
-
Comment from eggie
Nee :)
Je kunt dan het best een vlak maken .. een rechthoek dus en dat geef je de tag highway=footway, area=yes en surface =paving_stones mee. Dan rendert het als een vlak.
Dus dat middelste voorzien van highway=footway met area yes. . Dat is het makkelijkst. Het kan ook nog ingewikkelder met multipolygonen. Ik zal het iets aanpassen. Ik ga voor makkelijk.
Dit waren je edits.
Alleen area=yes doet helemaal niets
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=63680380 -
Comment from eggie
Zo heb ik het gedaan
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=63682931
Middelste vlak er uit en jouw tags op de buitenste paden gezet die samen tot een rechthoek zijn gevorm. Geen idee if dat met iD kan.
Nu rendert het straks als vlak. -
Comment from eggie
Rendering duurt even.
-
Comment from Erikdenhoogendam
Ik zie het al staan op Overpass-Turbo. Maar hoe ziet dat er op de reguliere osm kaart uit als het gerenderd is? Een groen vlak? Een blauw vlak?
-
Comment from eggie
Die paden heb ik alleen gesplitst en alle zijden gecombineerd tot één rechthoek. Daar zit dus de area=yes tag op.
Zo zou je ook zo'n vlak om de speeltoestellen kunnen maken. Dan dus zorgen voor een gesloten vlak. Daar kan dan naast highway=footway de tag area=yes bij en surface=paving_stones op.
Dan wordt het lastiger, want dan moeten die playground vlakken in een multipolygoonrelatie worden opgenomen als inner. We leuk om onder de knie te krijgen. Het grote vlak is de outer. Anders zie je op afgeleide kaarten geen speelplaatsjes meer. -
Comment from eggie
Zo rendert het .. Het Vrieseplein
https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.81206/4.67153 -
Comment from Erikdenhoogendam
Het is nu in ieder geval een mooie verbetering (accurater) van hoe het een week terug was, toch? Wat je nu zegt klinkt mij echt veel te ingewikkeld, ik heb geen idee hoe dat moet haha
-
Comment from eggie
Ook niet geweldig zie ik op afgeleide kaarten als de Openfietsmap.'
'k Zal er highway=pedestrian van maken. het is immers een voetgangersgebied. Dan rendert het afgeleide kaarten ook grijs zoals op het Energieplein. https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.81527/4.68151 -
Comment from Erikdenhoogendam
Van dat middelste vlak toch? Die looppaden liggen los van de vlakken, niet erop.
-
Comment from eggie
Nu aangepast met highway=pedestrian op het voetgangersvlak.
https://overpass-api.de/achavi/?changeset=63683455 -
Comment from eggie
Die looppaden zijn toch gewoon verbonden met dat vlak. Zijn die niet een onderdeel daarvan?
-
Comment from eggie
Het routeert hier gewoon langs de buitenkant als zijnde paden.
Ik draai even mijn changesets terug dan kun je zelf aan de slag.
Even niet mappen. -
Comment from Erikdenhoogendam
Zoals ik het eerst had gedaan, was de bedoeling. Looppaden verlengd rond het gebied en erin een vlak bestaande uit bakstenen. Zoals jij het deed is goed, maar die looppaden horen er niet IN maar omheen.
-
Comment from eggie
Ik heb net m'n eigen changesets teruggedraaid .. dus je kunt het nu op je eigen manier doen. Dat kan ook gewoon highway=pedestrian toevoegen aan de binnenste rechthoek. Het zal alleen niet routeren, want het heeft geen verbinding met de rest.
-
Comment from Erikdenhoogendam
Het is heel lastig uit te leggen in woorden, je zou het begrijpen als je op die plek was. Maar ik snap dat dat niet realistisch is.
-
Comment from eggie
Overigens denk ik niet dat het paden zijn.. het is gewoon een vlak.. Even andersom denken. :)
Je vervolgt je weg langs het vlak toch? -
Comment from Erikdenhoogendam
Ik heb het nu gedaan zoals ik vind dat het het best overeen komt. Maar ik snap dat ik nog een beginner ben en jij veel ervaring hebt, dus als jij vindt dat het beter op een andere manier kan, dan aanvaard ik dat.
-
Comment from Erikdenhoogendam
''Overigens denk ik niet dat het paden zijn.. het is gewoon een vlak.. Even andersom denken. :)
Je vervolgt je weg langs het vlak toch?''Dit klopt inderdaad.
-
Comment from eggie
Dan zou je dus gewoon simpel highway=pedestrian erbij kunnen taggen op dat vlak. Dan rendert het.
Overigens heb ik even gespiekt op "straatkijk".
Maar up to you.. Je bent goed bezig zo. -
Comment from eggie
Er wordt niet van je verwacht dat je alles in één keer onder de knie hebt. Wanneer iets echt fout zoals met die routerelaties krijg je wel een seintje.
Mijn edits zijn trouwens ongedaan gemaakt. Het is weer zoals jouw laatste changeset. -
Comment from Jimiiee
hi ik wil niet te storen met jullie gesprek, maar ik zie dat erik super veel mapt nu in rotterdam. Super goed!
-
Comment from eggie
Hier zie je wie nog meer mapt in je buurt. Daar zal lokale mapper Jimiiee ook ergens tussen staan.
http://resultmaps.neis-one.org/oooc?zoom=14&lat=51.93432895&lon=4.48823555&layers=B0T
Ways (6)
Nodes (12)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |