https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/changeset/56114223
https://openstreetmap.org/changeset/56114780
https://openstreetmap.org/changeset/56114924
https://openstreetmap.org/changeset/56115314
https://openstreetmap.org/changeset/56119721
https://openstreetmap.org/changeset/56124270
https://openstreetmap.org/changeset/56124311
Skoro jest bicycle=no, to może byc i trunk.
Nie jest to zgodne z rzeczywistością: https://www.mapillary.com/map/im/3W1BY7AnPJBk_u5s4DOvng
https://www.mapillary.com/map/im/PMCL2WR8enz8jKcKQl0rmw
Coś mi się wydaje, że autor zmian korzystał z google street view, gdzie jeszcze faktycznie można to było uznać za jakąś formę drogi szybkiego ruchu, ale to 5 lat temu... (zdjęcia Google z 2013). Swoją drogą, z tego co wiem, to używanie materiałów Google'a do tworzenia OSM łamie ich licencję...
Ciekawy znak drogowy:) Nie mamy chyba w OSM Polska ustalone, kiedy drogę nieekspresową można otagować jako trunk. Ja bym tego nie dawał w przypadku jednojezdniowej z dopuszczeniem traktorów i rowerzystów.
Dyskusje najlepiej prowadzi się na forum, do uwag mało kto zagląda.
A licencji Google'a nie łamie, ale łamie reguły OSM dotyczące korzystania tylko z materiałów z wyraźną zgodą na użycie w OSM.
Żaden wandalizm, co prawda droga nie jest oznaczona jako ekspresowa (nastąpi to dopiero po wybudowaniu brakujących odcinków łączących się z tą obwodnicą), ale droga jest zbudowana w parametrach drogi ekspresowej, a nie głównej ruchu przyspieszonego (polecam poczytać artykuły GDDKiA o obwodnicy Wolina), ponadto jest tam zakaz ruchu pieszych, rowerzystów i pojazdów wolnobieżnych.
>ponadto jest tam zakaz ruchu pieszych, rowerzystów i pojazdów wolnobieżnych.
Linki do mapillary pokazują co innego.
https://www.openstreetmap.org/changeset/60158671